2011 Liepos 06

Rusijos prezidentas nebekalba apie “įtakos sferas”

veidas.lt

Scanpix

Lietuvos diplomato nuomone, savaitės pradžioje susitikime su NATO taryba tokią poziciją išsakęs Rusijos vadovas pakoregavo savo ankstesnius pasisakymus, kurie buvo sulaukę kritikos Vakaruose.

“D.Medvedevas sakė, kad XXI amžiuje negali būti jokių įtakų sferų. Manau, kad jis tuo pakoregavo savo ankstesnius pasisakymus”, – BNS trečiadienį sakė Lietuvos nuolatinės atstovybės prie NATO vadovas Linas Linkevičius.

D.Medvedevas didelio atgarsio sulaukusį pareiškimą apie Maskvos privilegijuotus interesus kaimyninėse šalyse padarė 2008 metų rugpjūtį, netrukus po Gruzijos karo.

“Rusija, kaip ir kitos pasaulio valstybės, turi regionų, kur turi privilegijuotų interesų. Tai regionai, kuriuose yra valstybės, su kuriomis palaikome draugiškus santykius”, – tuomet Rusijos televizijai sakė D.Medvedevas.

Paklaustas, ar šios įtakos sferos apima Rusijos kaimynines šalis, tuomet D.Medvedevas atsakė: “Tai pasienio regionas, be ne tik”.

Rusija priešinasi tokių šalių kaip Gruzija ar Ukraina narystei NATO, sakydama, kad Aljanso plėtra jos sienų link kelia grėsmę.

Anot L.Linkevičiaus, per susitikimą Sočyje pirmadienį D.Medvedevas aiškino, kad interviu buvo ne taip suprastas, o tiesiog turėjo omenyje gerus santykius su kaimynais.

Pasak ambasadoriaus, taip Rusijos vadovas savaitės pradžioje Sočyje vykusiame susitikime su NATO taryba atsakė į jo pastabas, jog NATO santykiai su Maskva turi būti grindžiami ne tik interesais, bet ir vertybėmis.

“D.Medvedevui išsakiau, kad nėra jokios alternatyvos bendradarbiavimui ir dialogui, bet norime, kad santykiai būtų grindžiami ne tik interesais, bet ir vertybėmis ir įsipareigojimais – kad būtų atsisakyta įtakos sferų, gerbiamas teritorinis vientisumas ir teisė rinktis saugumo garantijas”, – sakė L.Linkevičius.

Ambasadorius teigė taip pat iškėlęs klausimą, kodėl NATO Rusiją laikant strateginiu partneriu, pati Rusija savo karinėje doktrinoje Aljanso plėtrą įvardija didžiausia grėsme.

“D.Medvedevas atsakė, kad NATO, žinoma, nėra grėsmė, bet infrastruktūros priartėjimą prie Rusijos sienų jie vertina kaip pavojų”, – kalbėjo L.Linkevičius.

NATO generalinį sekretorių ir Aljanso valstybių ambasadorius Rusijos prezidentas Sočyje priėmė pirmadienį. Šiame susitikime daugiausia dėmesio buvo skirta operacijai Libijoje ir NATO priešraketinės gynybos sistemos planams, bet reikšmingesnių rezultatų nepasiekta.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...