2015 Vasario 28

Rusijos opozicionieriaus B. Nemcovo nužudymas buvo kruopščiai parengtas

veidas.lt

Rusijos opozicijos lyderis Borisas Nemcovas, aršus prezidento Vladimiro Putino kritikas, penktadienį vėlai vakare buvo nušautas Maskvos centre.

Kaip praneša naujienų agentūros, Rusijos opozicijos lyderio Boriso Nemcovo nužudymas buvo kruopščiai parengtas, pareiškė tyrėjai, atkreipę dėmesį į panaudoto ginklo pobūdį ir žudikų informuotumą apie politiko judėjimą.

Tyrėjai tikrina kelias pagrindines nusikaltimo versijas: politinę provokaciją, islamo ekstremistų pėdsaką, įvykius Ukrainoje, taip pat ir komercinę veiklą. Šiuo metu tyrimas nagrinėja kelias versijas: nužudymą kaip provokaciją politinei padėčiai destabilizuoti šalyje; Nemcovo asmenybė galėjo tapti savotiška sakraline auka tiems, kurie nesibodi jokiais metodas savo politiniams tikslams siekti.

Islamo ekstremistų versija susidomėta todėl, kad „tyrėjai turi duomenų, jog B. Nemcovui buvo grasinta dėl jo požiūrio į žurnalo „Charlie Hebdo“ karikatūristų sušaudymą Paryžiuje. Tikrinama ir versija, susijusi su Ukrainos įvykiais.

Nustatyta, kad B. Nemcovą lydėjo modelis 23-ejų Ana Durickaja, Ukrainos pilietė, kuri yra nužudymo liudininkė, jiedu draugavo jau apie ketverius metus. Mergina sakė teisėsaugininkams, kad B. Nemcovą nušovė iš balto automobilio iššokęs vyriškis. Policija apie šaudymą ant Didžiojo Moskvorecko tilto pranešimą gavo penktadienį 23 val. 38 min. Maskvos laiku.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Stromskis Stromskis rašo:

    Labai jau grubiai ėvykdyta žmogžudystė.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...