2011 Gruodžio 09

Rusijos navigacijos sistema papildys GPS

veidas.lt


Lapkričio pradžioje iš Baikonūro kosmodromo į orbitą pakilo dar trys rusiškos palydovinės navigacijos sistemos GLONASS palydovai.

Dabar aplink Žemę jau sukasi 30 palydovų, iš kurių 23 sudaro navigacijos sistemą, tapusią visaverte amerikiečių GPS (Global Positioning System) konkurente. Tikslumu naujoji sistema prilygsta GPS, be to, ji šiek tiek tikslesnė artėjant prie šiaurinio ir pietinio planetos polių. Pasak GLONASS vadovo Aleksandro Gurko, ši sistema neketina konkuruoti su GPS, o ją tiesiog papildys.
Tą byloja ir išmaniųjų telefonų bei kitų prietaisų, kuriuose veikia navigacija, gamintojai – vis daugiau įrenginių sugeba naudotis abiejų sistemų duomenimis. Štai spalio pradžioje bendrovės „Apple“ pristatytas išmanusis telefonas „iPhone 4S“ palaiko naująją rusišką navigacijos sistemą. Be „Apple“, su GLONASS jau suderinami ir kai kurie bendrovių „Motorola“, „Sony Ericsson“, „Samsung“ įrenginiai. Apie tai, kad jos telefonuose veiks ši sistema, jau pranešė ir „Nokia“.
Priminsime, kad GLONASS, kaip ir GPS, pradėta kurti praėjusio amžiaus aštuntajame dešimtmetyje, tačiau vėliau darbai nutrūko dėl Sovietų Sąjungos žlugimo.
Nors ir vėluodama, Europos Sąjunga irgi bando suspėti į navigacijos sistemų varžytuves. Spalio mėnesį, po daugiau nei dešimties metų bergždžio planavimo ir lėšų švaistymo, į orbitą buvo paleisti pirmieji du „Galileo“ sistemos palydovai. Žadama, kad jau 2014 m. ji pradės veikti – vartotojai esą šia sistema galės naudotis nemokamai. O 2020-aisiais „Galileo“ turėtų būti visiškai baigta ir teikti labiau specializuotas navigacijos paslaugas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...