2010 Gruodžio 13

Rusija

Rusijos naftos išteklių sumažėjo

veidas.lt

Naftos išteklių Rusijoje liko mažiau kaip 50 proc. Apie tai praneša agentūra “RIA Novosti”, remdamasi medžiaga, kuri paruošta gruodžio 13 dienos Saugumo tarybos posėdžiui.

Dokumente taip pat įvertintos prognozuoti dujų ištekliai – 165 trilijonai kubinių metrų. Taip pat nurodoma, kad pajėgumų nusidėvėjimas elektros energetikos ir dujų pramonėje sudaro 60 proc., o naftos gavybos – iki 80 proc.

Savo ruožtu Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas per Saugumo tarybos posėdį pareiškė, kad išžvalgyti dujų ir naftos ištekliai šalyje nors ir mažėja, tačiau lieka pakankami. Jis taip pat pareiškė apie būtinybę parengti energetinio saugumo doktriną, kuri padėtų įvesti “elementarią tvarką” energetikoje taip pat modernizuoti šalies kuro ir energetikos kompleksą.

Dabar Rusija užima septintą vietą pasaulyje pagal detaliai išžvalgytus vertingus naftos išteklius, kurie sudaro daugiau kaip 74 mlrd. barelių. Tuo tarpu Energetikos ministerija nesitiki, kad per artimiausius 10 metų bus atrasti nauji stambūs naftos telkiniai.

2009 metais Rusija tapo didžiausia naftos gavėja pasaulyje, išgaudama 494 milijonus tonų per metus. Šių metų spalį Energetikos ministras Sergejus Šmatko pareiškė, kad šiais metais bus išgauta daugiau kaip 500 mln. tonų naftos ir toks gavybos lygis išliks artimiausius dvejus metus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...