2011 Vasario 28

Rusija

Rusijos komunistai siūlymus dėl “destalinizacijos” laiko provokacija

veidas.lt

Valstybės Dūmos pirmininko pavaduotojas bei Rusijos Federacijos komunistų partijos pirmasis pirmininko pavaduotojas Ivanas Melnikovas avantiūrizmu laiko Prezidento Žmogaus teisių tarybos vadovo Michailo Fedotovo siūlymą įvykdyti šalyje destalinizaciją ir pakeisti daugelio švenčių datas.

“Jau seniai neskaičiau didesnės nesąmonės ir provokuojančio avantiūrizmo, nei šiandieninis pono Fedotovo pareiškimas”, – “Interfax” pirmadienį sakė I.Melnikovas.

Jis mano, kad “dėl šių agresyvių žaidimų liaudies jausmais, sudėtingais ir nevienareikšmiais įvykiais, jis gali taip stipriai suerzinti ir įskaudinti visuomenę, kad ramybę matyt tik sapnuose”.

“Ponas Fedotovas tvirtina, kad mūsų žmonės toliau gyvena “sovietinės propagandos sukurtais mitais ir legendomis”, pasiūlydamas jau savo mitą, pavadintą “destalinizacija”. O svarstydamas apie galimybę įvesti baudžiamąją atsakomybę už sovietinės praeities šlovinimą, atskleidžia savo totalitarinę sąmonę”, – sakė vienas komunistų partijos vadovų.

I.Melnikovas yra įsitikinęs, kad šiandien “niekam nereikalinga ir neturi prasmės praėjusių metų dokumentų revizija, nei sovietinių švenčių panaikinimas”. “Šios šventės tapo liaudies tradicija, jas pripažįsta ir brangina žmonės. Todėl reikia eiti pirmyn, dirbti šalies naudai, o ne raustis praeityje, taip atitraukiant dėmesį nuo tikrų problemų”, – pažymėjo jis.

Jau buvo skelbta, kad Prezidento Žmogaus teisių tarybos parengtas “destalinizacijos” projektas numato pakeisti valstybinių švenčių datas bei pateikti ieškinius teismui pripažinti negaliojančiais sprendimus dėl išbuožinimų ir specialiųjų SSRS NKVD “troikų” įsteigimo.

“Mūsų projektas numato peržiūrėti įvairias atmintinas datas. Pavyzdžiui, Milicijos dieną. Lapkričio 10 dieną minėti Policijos dieną – juokinga”, – sakė M.Fedotovas interviu, kurį pirmadienį išspausdino savaitraštis “Itogi”.

M.Fedotovas sakė, kad Policijos dieną numatoma perkelti į birželio 7 dieną, nes tą 1718 metų dieną imperatorius Petras Pirmasis įsteigė Sankt Peterburge Vyriausiąją policiją.

Pasak jo, Taryba ketina pasiūlyti prezidentui pakeisti lapkričio 4 dienos šventės pavadinimą. “Liaudies vienybės dieną siūlome pavadinti Nacionalinio susitaikymo ir Pilietinio karo aukų atminimo diena. Mes manome, kad totalitarinio režimo karas su Rusijos tauta prasidėjo 1917 metais ir baigėsi tiktai 1991 metais”, – pranešė M.Fedotovas.

M.Fedotovas taip pat nurodė, kad Taryba siūlo “teismine tvarka pripažinti atskirus norminius aktus negaliojančiais nuo jų paskelbimo datos”. Tokiu būdu, pasak jo, teismas turėtų pripažinti negaliojančiais VKP(b) CK Politinio biuro 1930 metų sausio 30 dienos nutarimą “Dėl priemonių likviduojant buožių ūkius kompaktiškos kolektyvizacijos rajonuose”.

“Teisme būtina pripažinti dominuojantį politinės SSRS vadovybės vaidmenį planuojant ir vykdant represijas, t.y. patvirtinti jų politinį pobūdį. Konceptualiu teisiniu pagrindu tam galėtų tapti 1992 metų Konstitucinio teismo nutarimas vadinamojoje SSRS KP byloje”, – sakė M.Fedotovas.

Jis pareiškė, kad Taryba siūlo Rusijos prezidento administracijoje įsteigti darbo grupę, “destalinizacijos” projektui įgyvendinti.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...