2010 Gruodžio 07

Rusija

Rusijos komunistai laiko paminklo V.Leninui susprogdinimą teroro aktu ir reikalauja keršto

veidas.lt

Rusijos Komunistų partijos (RFKP) vadovybė pareikalavo, kad teisėsaugos institucijos surastų ir patrauktų atsakomybėn tuos, kurie susprogdino paminklą Vladimirui Leninui Puškine Leningrado srityje.

“Mes, komunistai, esame pasipiktinę savavaliavimu dėl šventų sovietinės praeities simbolių. Mes reikalaujame, kad teisėsaugos institucijos surastų ir nubaustų ir šio teroro akto vykdytojus, ir įkvėpėjus”, – sakoma RFKP CK prezidiumo pareiškime, kurį pasirašė partijos lyderis Genadijus Ziuganovas.

Šio dokumento, kurio tekstą išplatino partijos spaudos tarnyba, autoriai pažymi, kad “vertina paminklo V.Leninui susprogdinimą kaip vandalizmo aktą, kaip juodašimtininkų propaguojančių urvinį antisovietizmą ir primetančių Rusijai jos nekenčiamą kraštutinių liberalių reformų kursą, sisteminės politikos išdavą”.

“Fašizmas slenka į Rusija nepastebimai. Jo šaknys antikomunizme. Plinta niekinant sovietinės praeities istorinį atminimą. Jis įtvirtinamas visur klestinčia capokų (Sergejus Capokas – gaujos vadas Krasnodaro krašte, susijęs su žudynėmis Kuščevo stanicoje) valdžia, smuklių debošais, paminklų Leninui ir kitiems Sovietinės valstybės įkūrėjams sprogdinimais, architektūros paminklų griovimais ir mūsų liaudžiai šventų vietų naikinimu”, – pareiškė komunistai.

Jie ragina partijos šalininkus “būti budrius ir vieningus”.

Tuo tarpu RFKP frakcijos Sankt Peterburgo įstatymų leidžiamajame susirinkime vadovas Vladimiras Dmitrijevas siūlo tyrimo institucijoms patikrinti, kokių sąsajų su paminklo sprogdinimu turi “Vieningosios Rusijos Jaunosios Gvardijos” (VRJG) miesto skyrius, išvakarėse paraginęs komunistus gailėtis už V.Lenino ir J.Stalino nusikaltimus.

“Viena versijų, kurią reikėtų patikrinti teisėsaugos institucijoms – tai “jaunagvardiečių” sąsajos su (šiuo nusikaltimu). Jie vakar surengė piketą prie mūsų miesto komiteto, nukreiptą prieš Leniną, dieną, o vakare paminklas buvo susprogdintas”, – sakė V.Dmitrijevas agentūrai “Interfax” antradienį.

Patys “jaunagvardiečiai” savo sąsajas su paminklo sunaikinimu neigia. “Paminklo susprogdinimas – tai vandalizmas, kuris ribojasi su terorizmu ir ekstremizmu. Mes prieštaraujame tokiems metodams”, – sakė agentūrai “Interfax” VRJG miesto skyriaus politinės tarybos vadovas Artiomas Murzakovas.

Pasak jo, ideologijų kova turi visada vykti nepažeidžiant įstatymų, be kraujo liejimo ir aukų.

“Smurto metodai Rusijoje visiškai neleistini”, – pareiškė aktyvistas.

Kaip jau pranešta, vakar Puškine nežinomi asmenys susprogdino paminklą V.Leninui. Monumentas atsilaikė, gretimuose namuose išdužo stiklai, niekas nenukentėjo. Sprogimo galingumas siekė maždaug 100 gramų trotilo. Sankt Peterburgo ir Leningrado srities vyriausioji vidaus reikalų valdyba iškėlė baudžiamąją bylą pagal straipsnį “chuliganizmas”.

Venjamino Pinčiuko (1908-1987) sukurta skulptūra Malaja ir Koniušenaja gatvių kampe buvo pastatyta 2006 metų lapkričio 7 dieną Iki 2000 metų monumentas stovėjo Taurijos sode, po to šešerius metus buvo Miesto skulptūrų muziejaus sandėlyje.

Paminklas pastatytas ant nežinomų asmenų sugriauto 2004 metais Carskoje Selo Katedros aikštėje monumento V.Leninui postamento. Iki 1939 metų aikštėje buvo Jekaterinos katedra, ją nugriovus, čia buvo pastatytas paminklas revoliucijos vadui. Tačiau 2004 metų balandžio 6 dienos rytą kažkokie jaunuoliai nutempė paminklą nuo postamento ir jis suskilo į tris dalis.

Savo ruožtu Puškino rajono administracija agentūrai “Interfax” pareiškė, kad susprogdintas Carskoje Selo (Sankt Peterburgo priemiestyje) paminklas V.Leninui bus suremontuotas.

Tuo tarpu Miesto skulptūrų muziejaus darbuotojai agentūrai “Interfax” pranešė, kad skulptūra neturi didelės meninės ir istorinės vertės. “Paminklas buvo pastatytas 2006 metais vietoj sunaikinto, bet dėl to pats vandalizmo faktas nėra mažiau liūdnas”, – sakė muziejaus atstovas.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...