2015 Gruodžio 23

Karas Sirijoje

Rusijos karo Sirijoje rezultatas: 200 žuvusių civilių

veidas.lt

"Scanpix" nuotr.

Tarptautinė žmogaus teisių gynimo organizacija “Amnesty International” pateikė ataskaitą, kurioje sakoma, kad mažiausiai 200 civilių žuvo per Rusijos aviacijos atakas Sirijoje, praneša BBC.

“Amnesty International” taip pat apkaltino Rusiją naudojant kasetines ir nenutaikomas bombas civilių gyvenamose vietovėse. Pasak žmogaus teisių gynėjų, tai gali būti vertinama, kaip karo nusikaltimai.

Maskva neigia kaltinimus ir tvirtina, kad taikosi tik į “teroristus”, o kaltinimai tėra “informacinis karas” prieš Rusiją.

Pasak žmogaus teisių gynėjų, tai gali būti vertinama, kaip karo nusikaltimai.

Rusija oro atakas Sirijoje pradėjo rugsėjį. Pasak žmogaus teisių gynėjų, jie išnagrinėjo daugiau nei 25 Rusijos atakas, kurios surengtos Homse, Hamoje, Idlibe ir Alepo. Jie informaciją rinko intervuodami vietinius gyventojus, analizuodami video įrašus ir ginklų ekspertų įžvalgas.

Pavyzdžiui, lapkričio 29 d. Rusijos lėktuvas paleido tris raketas į pilną žmonių turgų Arihoje. Iš viso 49 civiliai žuvo ar dingo be žinios tuomet.

“Buvo eilinis sekmadienis, nieko neįprasto. Žmonės apsipirkinėjo, vaikai valgė, – pasakojo vienas liudininkas. – Iš pradžių pasigirdo didelis sprogimas, pakilo dulkių debesis, kurį sekė žmonių riksmai, degėsių kvapas ir chaosas.”

“Kai kurios oro atakos buvo nukreiptos tiesiogiai prieš civilius ir civilinius objektus: gyvenamuosius rajonus, ir net medicinines įstaigas. Tai sąlygojo civilių mirtis ir sužalojimus,”- teigė ”Amnesty International” atstovas Philipas Lutheris.

“Amnesty International” taip pat tiria JAV vadovaujamos koalicijos oro smūgius Sirijoje.

Visą originalų straipsnį skaitykite čia

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...