2010 Rugpjūčio 20

Vladimiras Čchikvadzė

Rusijos ambasadorius: istorija be reikalo politizuojama

veidas.lt

Rusijos ambasadorius Lietuvoje Vladimiras Čchikvadzė sako, kad istorija yra be reikalo politizuojama, o okupacijos temos “eskalavimas” neskatina dvišalių santykių plėtojimosi.

Pasak Rusijos diplomatinės misijos Vilniuje vadovo, “pretenzijų Rusijai reiškimas vargu ar turi kokią nors perspektyvą”.

“Istoriniai faktai vertinami iš visiškai skirtingų požiūrio taškų ir be reikalo politizuojami. Dar daugiau, yra akivaizdžių bandymų iškraipyti istorijos faktus”, – sakė V.Čchikvadzė “Lietuvos žinioms” interviu, kuris skelbiamas penktadienį.

Ambasadorius teigė, kad skirtingai traktuojami įvykiai buvo “nulemti” Antrojo pasaulinio karo ir pokario istorijos. V.Čchikvadzės teigimu, istorija turi užsiimti istorikai, o ne politikai.

Rusijos ir Baltijos šalių santykiuose dažnai iškyla Sovietų Sąjungos Antrojo pasaulinio karo metais įvykdytos okupacijos klausimas. Oficialioji Maskva pastaraisiais metais ne kartą yra sakiusi, kad įvykių negalima laikyti okupacija, nors Vakarų Valstybės ir tarptautiniai teismai pripažįsta buvus Lietuvos, Latvijos ir Estijos okupaciją.

Lietuvos vyriausybę siekti okupacijos žalos atlyginimo įpareigoja referendumo rezultatai.

“Jūs atkakliai stumiate mane prie vadinamojo “sovietinės okupacijos” klausimo. Kodėl vadinamojo? Jau ne kartą pareikšta, kad Rusija nėra atsakinga už buvusios SSRS valdžios sprendimus. Tai principinė Rusijos pozicija, ir šis klausimas mums yra baigtas. Savo istorijos politinės konjunktūros naudai perrašyti nesirengiame”, – sakė Rusijos ambasadorius.

“Vadinamosios “okupacinės tematikos” eskalavimas, be abejonės, neskatina dvišalių santykių plėtojimosi. Mes juk nekeliame klausimo dėl SSRS išlaidų, kuriant infrastruktūrą Lietuvos SSR, statant uostus, elektrines, taip pat atominę jėgainę, kompensavimo. O kas įvertins Vilniaus ir Klaipėdos grąžinimą Lietuvai?”, – teigė V.Čchikvadzė.

Anot diplomato, Rusijoje atidžiai sekami ir teigiamai vertinami Lietuvos vadovų pareiškimai apie ketinimus gerinti dvišalius santykius, o pastaruoju metu yra sukauptas “tam tikras pozityvas”.

“Dabar svarbu, kad jis pereitų į naują kokybę ir tarpvalstybiniai santykiai pakiltų į kitą lygmenį. Tačiau ne žodžiais, o veiksmais”, – sakė ambasadorius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...