2011 Kovo 27

Laiko juostos

Rusijoje laikrodžių rodykles pasuktos paskutinį kartą

veidas.lt

Rusija, prezidento Dmitrijaus Medvedevo nurodymu paskutinį kartą pasukusi laikrodžių rodykles, daugiau nebekeis žiemos ir vasaros laiko du kartus per metus.

Laikrodžio rodyklės 2 val. vietos laiku sekmadienį buvo pasuktos 1 val. į priekį visoje Rusijoje. Rudenį, kai dauguma šalių sugrįš į žiemos laiką, šalyje laikrodžių rodyklės nebebus pasukamos 1 val. atgal.

Tokį sprendimą D.Medvedevas paskelbė 2011 metų vasario pradžioje, tęsdamas eksperimentus su laiku, kuriuos motyvuoja kova su ligomis ir stresu.

Prieš imdamasis spręsti problema visos šalies mastu prezidentas išmėgino kovą su atliekamu laiku atokiuose rajonuose – jis sumažino pernai laiko juostų skaičių, tikėdamasis, kad bus lengviau valdyti didžiausią pasaulyje šalį iš Maskvos.

Tolimųjų Rytų ir Pavolgio gyventojai sutiko idėją skundais, kad pas juos naktį ima brėkšti rytas ir pietūs būna temstant, tad naujas D.Medvedevo sprendimas tik pablogins jų padėtį.

Vasarą laikrodžių rodykles 1 val. į priekį pasuka iki rudens visos Europos šalys, JAV su Kanada ir Meksika, taip pat Australija ir Naujoji Zelandija bei dalis Artimųjų Rytų valstybių. Azija ir Afrika, kur vasaros ir žiemos laikas šviesaus paros laiko trukme ne tiek skiriasi, laiko nekeičia.

Maskvą nuo etaloninio GMT iki šiol žiemą skyrė trys valandos, o vasarą keturios. Pasirinkdamas vasaros laiką pagrindu D.Medvedevas atitolino Rusiją 1 val. nuo Europos ir JAV visai žiemai: kiti Naujieji Metai ateis Maskvoje keturiomis, o ne trimis valandomis anksčiau nei Londone, o skirtumas su Paryžiumi, Roma ir Berlynu padidės trimis valandomis vietoj dviejų, bet su Pekinu – sumažės nuo penkių iki keturių valandų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...