2010 Gruodžio 13

Užsienis

Rusijai reikia demokratinių pasikeitimų

veidas.lt

Koalicijos “Už Rusiją be savivalės ir korupcijos” lyderis paskelbė, kad ketins demokratiškai siekti valdžios pasikeitimo šalyje.

“Mes norime sukurti alternatyvą dabartinei valdžiai. Mūsų tikslas – pakeisti politikos kursą, išardyti šią kėgėbistinę sistemą”, – pareiškė Rusijos liaudies demokratinės sąjungos lyderis, buvęs premjeras Michailas Kasjanovas, kalbėdamas to paties pavadinimo partijos steigiamajame suvažiavime pirmadienį.

M.Kasjanovas pažymėjo, kad šalis pastaraisiais metais gyvena tik iš aukštų naftos kainų, bet dabar rezervinės atsargos beveik visiškai išseko.

“Kai įvyko pasaulinė krizė, valdžia šimtus milijardų dolerių išdalijo oligarchams. Ir dėl šios krizės, ir dėl tokios politikos rezervinės atsargos ateinančiais metais bus išnaudotos. Per pastaruosius ketverius metus šalis atvesta prie ribos, už kurios – praraja”, – pabrėžė M.Kasjanovas.

Drauge jis pažymėjo, kad šalyje vyksta pavojingi procesai, tai rodo įvykiai Kuščevskajos gyvenvietėje, masinės riaušės gruodžio 11 dieną Maskvoje ir kai kurie kiti.

“Mes turime užbėgti už akių revoliuciniams įvykiams, kurių kvapas jau tvyro ore”, – pažymėjo pranešėjas.

Jis pabrėžė, kad steigiamos partijos “Už Rusiją be savivalės ir korupcijos” tikslas – ateiti į valdžią konstituciniu keliu, tai yra – dalyvaujant rinkimuose.

Pasak M.Kasjanovo, jis ir kiti koalicijos pirmininkai primena, kad steigiamos naujos partijos gali neužregistruoti vadžia.

“Bet mes turime pareikalauti užregistruoti mūsų partiją pavasarį, antraip visi jos nariai išeis į gatves su atitinkamais reikalavimais”, – pabrėžė jis.

“Šiandien mums reikia prasiveržti į rinkimus. Ne revoliucija, o rinkimai turi privesti prie valdžios pasikeitimo”, – pabrėžė M.Kasjanovas.

Tuo tarpu prieš prasidedant suvažiavimui pastatą, kur jis vyksta, piketavo maždaug 70-80 valdžiai lojalaus judėjimo “Jaunoji Rusija” aktyvistų.

Jie išskleidė didelį plakatą su užrašu rusų ir anglų kalbomis “Oranžinis rūke – plauk už vandenyno!” Judėjimo nariai buvo apsirengę Peliuko Mikio kostiumais, jie dalijo įeinantiems suvažiavimo delegatams didelius kibirėlius su kukurūzų spragėsiais ir anketas “žaliajai kortai” – teisei dirbti Jungtinėse Valstijose – gauti.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...