2011 Sausio 14

Lenkija

Rusai neginčys lėktuvo katastrofos

veidas.lt

Transporto ministras Igoris Levitinas neketina veltis į polemiką su lenkų kolegomis dėl Lenkijos prezidento Lecho Kaczynskio (Lecho Kačynskio)lėktuvo katastrofos, įvykusios 2010 metų balandžio 10 dieną prie Smolensko, priežasčių.

“Matau, kad kolegoms iš Lenkijos vis dar lieka klausimų. Nenoriu veltis į polemiką, nes, primenu, vyksta baudžiamasis tyrimas, ir per jį galima išsiaiškinti bet kokius klausimus, jeigu kam nors jų dar lieka”, – pareiškė I.Levitinas, paprašytas žiniasklaidos pakomentuoti Lenkijos oficialiųjų asmenų pasisakymus, kai buvo gauta galutinė Tarpvalstybinio aviacijos komiteto (TAK) techninė ataskaita.

Ataskaitoje pagrindiniais katastrofos kaltininkais įvardijami lėktuvo ekipažo nariai, kurie elgėsi neprofesionaliai ir , be to, jiems stiprų psichologinį poveikį darė į pilotų kabiną atėjęs Lenkijos karinių oro pajėgų vadas.

Netrukus, kai buvo paskelbta ši ataskaita, Varšuvoje pradėjo skambėti pareiškimai, kad TAK ataskaita įžeidžia lenkus, o ataskaitos išvadose padaryta rimtų klaidų.

I.Levitinas pažymėjo, kad “Lenkijos karinių oro pajėgų vado veiksmus bendrai vertino Rusijos ir Lenkijos ekspertai ir išvados buvo vienareikšmės”. “Jeigu kalbėtume apie teismo medicinos ekspertizės aktus, tai juos lenkai turi”, – pridūrė ministras.

“Suprantate, dalyko esmė slypi ne drąsoje prisipažinti kažką padarius, kalbama apie nešališką, objektyvų tyrimą, ir nereikia bijoti jo rezultatų. Jie svarbūs būsimų skrydžių saugumui, kad būtų išvengta panašių katastrofų”, – sakė Rusijos transporto ministras.

Aerodromo “Severnyj” dispečeris neturėjo teisės uždrausti tūpti Lenkijos prezidento L.Kaczynskio lėktuvui, kuris vėliau sudužo, pabrėžė I.Levitinas.

“Mane šiek tiek stebina pareiškimai, kad dispečeriai neva turėjo neleisti tūpti. Galiojančios taisyklės numato, kad specialaus tarptautinio skrydžio vadas savarankiškai priima sprendimą kilti ar tūpti”, – sakė I.Levitinas.

Transporto ministerijos vadovas pažymėjo, kad sprendimą L.Kaczynskio lėktuvui tūpti priėmė lėktuvo ekipažas.

Sprendimą dėl Lenkijos prezidento L.Kaczynskio lėktuvo tūpimo esant nepalankioms oro sąlygoms netoli Smolensko priėmė šio “tarptautinio (skrydžio) Nr.1 (pilotai)”, pareiškė I.Levitinas.

“Lenkijos įgaliotasis atstovas pranešė žurnalistams vieną pokalbio dispečerių punkte sakinį. Ką gi, aš pažiūrėjau šią medžiagą ir taip pat galiu pateikti vieną, tarkime, vieną svarbiausių teiginių, susijusių su lėktuvo tūpimu: “Tai tarptautinio Nr.1 sprendimas”, – sakė I.Levitinas žurnalistams.

Transporto ministerijos vadovas dar pareiškė, kad Rusija nelaiko įslaptinusi pokalbių dispečerių punkte Smolensko aerodrome, prie kurio sudužo Lenkijos prezidento lėktuvas, įrašų.

“Kolegos sakė, kad jie ketina paskelbti dispečerių pokalbius. Pokalbių dispečerių punkte įrašai buvo oficialiai perduoti Lenkijai iš karto po katastrofos. Jokių paslapčių nuo kolegų Lenkijoje čia nėra”, – pareiškė I.Levitinas ketvirtadienį žurnalistams.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...