2014 Liepos 29

Rugpjūtį – papildomas priėmimas į aukštąsias mokyklas

veidas.lt


Rugpjūčio 1–4 d. vyks papildomas priėmimas į Lietuvos aukštąsias mokyklas. Bus galima rinktis studijų kryptis, kuriose po pagrindinio priėmimo liko neužimtų valstybės finansuojamų ar nefinansuojamų studijų vietų.
Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) atstovė spaudai Aldona Steponavičiūtė pabrėžia, kad papildomame priėmime gali dalyvauti tik tie stojantieji, kurie iki bendrojo priėmimo pabaigos (liepos 21 d.) buvo užsiregistravę LAMA BPO informacinėje sistemoje.
Papildomame priėmime gali dalyvauti per pagrindinį priėmimą nesulaukusieji kvietimo studijuoti ir tie, kurie nepriėmė jokio kvietimo. Taip pat laimę bandyti pakliūti į kitą studijų vietą gali ir tie, kurie buvo pakviesti studijuoti ir jau pasirašė sutartį su aukštąja mokykla. Tačiau šiems abiturientams galioja skirtingos mokesčio už studijas sąlygos.
Jeigu stojantysis jau pasirašė sutartį dėl valstybės apmokamų arba tikslinio finansavimo studijų, papildomame priėmime jis gali pretenduoti tik į valstybės nefinansuojamą studijų vietą. Vadinasi, jei studentas, priimtas studijuoti už valstybės lėšas, persigalvotų ir bandytų stoti į kitą studijų vietą, už mokslus jam tektų mokėti iš savo kišenės.
Tie, kurie pasirašė sutartį dėl valstybės nefinansuojamų studijų, rugpjūčio 1–4 d. gali pretenduoti užimti valstybės finansuojamą studijų vietą arba stoti į kitą savo lėšomis apmokamą, valstybės nefinansuojamą studijų vietą. Tokia pati galimybė – užimti valstybės finansuojamą arba nefinansuojamą studijų vietą galioja ir tiems, kurie per pagrindinį priėmimą nesulaukė kvietimo studijuoti arba pasiūlymo nepriėmė.
Atnaujintuose prašymuose stojantieji gali nurodyti daugiausiai šešis pageidavimus. Rugpjūčio 6 d. jie gali sulaukti pasiūlymo užimti valstybės finansuojamą arba nefinansuojamą studijų vietą. Priėmusieji kvietimą iki rugpjūčio 9 d. 17 val. turės pasirašyti studijų sutartį ir pateikti priėmimui būtinus dokumentus.
Per papildomą etapą galima pretenduoti į švietimo ir ugdymo grupės studijų programas. Nedalyvavusieji pagrindinėje motyvacijos vertinimo sesijoje turi užsiregistruoti LAMA BPO informacinėje sistemoje ir motyvacijos vertinimą gali pereiti rugpjūčio 4 d.
Pernai papildomame priėmime dalyvavo 6759 stojantieji. Per jį studijuoti šalies universitetuose ir kolegijose buvo pakviestas 3781 pretendentas, 825-iems iš jų pasiūlytos valstybės finansuojamos studijų vietos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. indre indre rašo:

    laba, nesuprantu vieno dalyko, ar per papildoma priemima reikia pildyt prasyma is naujo ar atsirenka is pateikto prasymo studiju kryptis, kuriose truksta zmoniu? nes as pretendavau i 12 vietu, bet nei i viena neistojau, man neina pildyt is naujo. kaip tai padaryt?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...