2010 Lapkričio 05

Atostogos

Rudens, žiemos ir pavasario atostogų stovyklos

veidas.lt

Nors vasarą moksleivių stovyklų pasiūla Lietuvoje ganėtinai plati ir jų organizatoriai tarpusavyje netgi konkuruoja, to negalima pasakyti apie atostogas kitais metų laikais. Gerai, jei klasės auklėtojas su kelionių agentūros pagalba organizuoja moksleivių ekskursiją į vieną ar kitą netolimą užsienio šalį. O jeigu ne?

Vilniečiams išeitį siūlo Lietuvos vaikų ir jaunimo centre įsikūrusi stovykla “Įspūdžiautojai”. Joje šias rudens atostogas leido daugiau nei 30 vaikų. “Jie plaukiojo baseine, fotografavo pačių pasidarytais pinhole aparatais, išbandė save perkusijos ir astronomijos laboratorijose, piešė ir patys rengė savo kūrinių parodas”, – pasakoja LVJC rinkodaros vadovė Milda Marozaitė. Tokia stovykla, kokias numatoma rengti ir žiemos bei pavasario atostogų laikotarpiu, vienam vaikui kainuoja 289 Lt už savaitę. Beje, moksleiviai gauna pusryčius ir pietus.

Dar vieną alternatyvą nuobodžiaujantiems vaikams pasiūlė rašytojas Vytautas V.Landsbergis su bendraminčiais. Šalia Anykščių esančio Pavarių kaimo sodyboje 21 moksleivis atostogas leido kurdamas pasakas. “Iš pradžių kiekvienas stovyklos dalyvis parašė savo  pasaką. Tada jas redagavome. Kartu su atvykusiu dailininku vaikai piešė iliustracijas, o su atvykusiu maketuotoju – rengė pasakas spaudai. Galiausiai atėjo knygrišyklos diena, ir visi laimingi išsiskirstėm nešini knygelėmis”, – pasakoja V.V.Landsbergis. Be to, moksleiviai vyko į netoliese esantį partizanų bunkerį, susitiko su buvusiu laisvės kovotoju Jonu Kadžioniu. Tokia savaitės stovykla sodyboje, kur moksleiviai prižiūrimi kiaurą parą, tėvams kainavo dvigubai brangiau nei miestietiška.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...