2012 Spalio 11

Rudens gėrybės

veidas.lt


Šiemet užderėjus geram obuolių derliui, gyventojai užplūdo sulčių spaudyklas. Vilnietė Sofija Selvestravičienė, į vieną privačią spaudyklą paskutinį rugsėjo šeštadienį atvežusi penkis maišus obuolių, eilėje pralaukė net keturias valandas. „Kai kurie žmonės atsivežė net po 10–20 maišų obuolių“, – pasakoja vilnietė.
Darbo dienos pavakare ir savaitgaliais mažiausiai po dvi valandas eilėje laukia ir Garliavoje sultis spaudžiančio Vytauto Kudirkos klientai. Pasak vyro, šiemet sulčių spaudimo paklausa didžiulė. „Penkti šešti metai sultys vis labiau populiarėja, nes žmonės atsigėrė nenatūralių gėrimų ir grįžta prie natūralių. Klientams ne tik spaudžiame obuolių sultis, bet ir maišome jas su apelsinais, morkomis, įdedame aronijų. Prieš porą metų atradome obuolių ir apelsinų sulčių receptą, tad dabar tokios sultys labai populiarios“, – pasakoja V.Kudirka.
Dažniausiai žmonės atsiveža po tris keturis maišus obuolių, pririnktų soduose ar sodybose, o klientų ratas labai įvairus. Vis dėlto V.Kudirka pastebi, kad daugėja jaunų žmonių. Išspausti litrą obuolių sulčių vidutiniškai kainuoja apie 50 ct.
Be įprastų sulčių spaudyklų, Vilniuje pradėjo veikti ir mobilus fabrikėlis, kuris gali ne tik atvažiuoti pagal užsakymą, bet ir nuplauti obuolius, išspausti sultis, jas pakaitinti ir supilstyti į pakuotes. Tokiu būdu paruošta penkių litrų sulčių pakuotė kainuoja 9 Lt. Šią paslaugą teikianti įmonė „Obuolių namai“ nurodo, kad visas spalis Vilniuje jau užimtas.
“Labai didelis susidomėjimas, klientų neatsiginame. Mano manymu, tokia didelė paklausa susidarė dėl to, kad žmonės žiūri į rudeninį derlių ūkiškai ir visi nori turėti savo produkcijos. O mūsų paslauga sutaupo daug laiko – nereikia nei stiklainių plauti, nei bidonų tampyti”, – tvirtina įmonės “Obuolių namai” vadovė Daiva Vaitiekūnienė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...