2011 Balandžio 11

Šildymas

Rudenį šiluma gali pabrangti

veidas.lt

Šilumos kaina ateinantį šildymo sezoną gali būti beveik penktadaliu didesnė nei galiojanti šiuo metu., prognozuoja Kainų komisijos narys D.Janulionis.

Dienraščiai “Vilniaus diena” ir “Kauno diena” rašo, kad nafta nepaliaujamai brangsta, nuo sausio nesustoja augti ir gamtinių dujų kaina.

“Tai ne pirmi metai, kai dar nepasibaigus šildymo sezonui paskelbėm kito sezono kainas, mums didelį nerimą kelia dabartinės naftos kainos ir jos, deja, kol kas neturi prielaidų kristi”, – sakė D.Janulionis.

Remiantis dabartinėmis prognozėmis, vidutinė šilumos kaina Lietuvoje dėl brangstančių dujų rudenį turėtų išaugti 18 proc. Kaune šiluma brangtų beveik 16 proc: nuo 25,66 cento už vieną kilovatvalandę (kWh) su pridėtinės vertės mokesčiu (PVM) iki 29,73 cento už 1 kWh su PVM; Klaipėdoje – apie 15 proc. iki 25,97 cento.

Vilniuje brangimas būtų didžiausias ir siektų 22 proc. iki 28,08 cento.

Kainų komisija pastebi, kad “Vilniaus energijos” kaina nesikeitė nuo 2010 m. gegužės, todėl galiojančioje įmonės šilumos kainoje gamtinių dujų kaina yra 2010 m. kovo mėnesio – 10 proc. mažesnė nei šiuo metu.

Šiuo metu Kainų komisijos patvirtintoje “Vilniaus energijos” programoje, galiojančioje iki įmonės “Dalkia” sutarties su Vilniaus savivaldybe galiojimo pabaigos, per penkerius metus numatyta investuoti apie 120 mln. litų.

“Iš tų 100 mln. litų numatyta šiek tiek paremontuoti trasas, šiek tiek paremontuoti kaminus, ir nieko, kas ilgainiui galėtų pakeisti situaciją Vilniuje, tarkime, šilumos generavimo šaltinių pakeitimo požiūriu. Nieko. Šita programa bus įgyvendinta, įmonė tai įsipareigojo, tie pinigai numatyti tarifuose, atlikę numatytus darbus, greičiausiai išvengsime avarijų, bet kainai sumažėti prielaidų nėra. Tai yra programa, kurią patvirtino savivaldybės taryba. Ji svarstė ir kitą programą, pagal kurią norėta pasiekti tam tikrą biokuro lygį. Štai ką gali atlikti arba ne politikai”, – teigė D.Janulionis.

Gyventojams rekomenduojama prieš būsimą šildymo sezoną užsisakyti energinį būsto auditą, imtis renovacijos ar apšiltinimo darbų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...