2010 Rugpjūčio 19

V. Janukovyčius

Rudenį į Lietuvą atvyks Ukrainos prezidentas

veidas.lt

Spalio mėnesį į Lietuvą atvyks Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius, ketvirtadienį pranešė abejų šalių pareigūnai.

Lietuvos Prezidentūra BNS informavo, kad šiemet vasarį Ukrainos prezidento pareigas pradėjęs eiti politikas Vilniuje viešės spalio pradžioje. Tiksli data ir vizito detalės dar derinamos, sakė prezidentės patarėja Daiva Ulbinaitė.

Lietuvoje viešintis Ukrainos žemės ūkio politikos ministras Nikolajus Prisiažniukas ketvirtadienį žurnalistams sakė, jog V.Janukovyčiaus vizito metu ketinama pasirašyti sutarčių žemės ūkio srityje.

“Artimiausiu metu planuojamas mūsų šalies prezidento vizitas į jūsų šalį. Manau, kad iki to laiko išanalizuosime visus ikišiolinių mūsų ministerijų susitikimų protokolus, rasime bendrą vardiklį ir prezidentų susitikimo metu pačiu aukščiausiu lygiu pasirašysime atitinkamus memorandumus, kurie leis mums efektyviau bendradarbiauti žemės ūkio sektoriuje”, – kalbėjo ministras.

“Prorusiško” politiko etiketę turintis V.Janukovyčius prezidento rinkimuose šiemet įveikė Juliją Tymošenko. Jis dalyvavo ir 2004-ųjų prezidento rinkimuose, tačiau po kaltinimų rinkimų rezultatų klastojimu ir “oranžinės revoliucijos” pakartotiniame balsavime pralaimėjo Viktorui Juščenkai.

Lietuvoje ne kartą yra viešėję visi ligšioliniai Ukrainos prezidentai. V.Janukovyčius Lietuvoje lankėsi 2003-aisiais būdamas Ukrainos premjeru.

Prezidentė D.Grybauskaitė vasario mėnesį Kijeve dalyvavo V.Janukovyčiaus inauguracijos iškilmėse. Ukrainos vadovas buvo kviečiamas į Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dvidešimtmečio minėjimo kovo 11-ąją, bet dėl sudėtingos situacijos formuojant šalies vyriausybę į Vilnių neatvyko.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...