2011 Vasario 22

Teisėsauga

Rotacija STT užtikrins veiksmingesnę kovą

veidas.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teikia Seimui Specialiųjų tyrimų tarnybos įstatymo ir Specialiųjų tyrimų tarnybos statuto pataisas, kuriomis siūloma įtvirtinti STT direktoriaus pavaduotojų ir teritorinių bei kitų struktūrinių STT padalinių vadovų rotaciją.

Šiuo metu STT direktorius skiriamas 5-erių metų kadencijai, o visų kitų STT vadovų tarnybos laikotarpis neapibrėžtas.

Prezidentės teigimu, metų metus užsibūdami viename poste su korupcija kovojantys pareigūnai nustoja siekti rezultato, suauga pažintimis su kitomis teisėsaugos struktūromis, tampa pažeidžiami ir gina ne žmogų, o vieni kitus. Kad neribota vadovų kadencija trukdo efektyviai kovai su korupcija, pripažįsta ir patys STT pareigūnai.

Pataisomis siūloma STT direktoriaus pavaduotojams ir struktūrinių padalinių vadovams, kaip ir STT direktoriui, apibrėžti 5-erių metų tarnybos laikotarpį ir nustatyti, kad pavaduotojai pareigas gali eiti ne daugiau kaip 2 kadencijas iš eilės. Struktūrinių padalinių vadovams tarnybos laikotarpis vieną kartą penkeriems metams galės būti pratęstas, tačiau tai nevyks automatiškai – pratęsimas bus galimas tik atestacijos metu atidžiai ištyrus tokio vadovo veiklą ir tik tuo atveju, jeigu ji įvertinta labai gerai.

“STT veikla turi būti organizuota taip, kad tarnybos priimami sprendimai nekeltų abejonių visuomenei, o vadovų tarnybos laikotarpį turi lemti kovos su korupcija rezultatas”, – teigia Prezidentė.

Prezidentės teigimu, visose svarbiausiose šalies institucijose turi būti apibrėžtos ne tik vadovų, bet ir kitų aukštas, vadovaujančias pareigas užimančių pareigūnų kadencijos ir įtvirtintas rotacijos principas, nes tai užtikrina skaidresnį ir efektyvesnį jų darbą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...