2010 Gegužės 20

Rodas Stewartas

Roko legenda širdis virpins soul ritmais

veidas.lt

Iš roko ir popmuzikos šlagerių turtus susikrovęs Rodas Stewartas ture po Europą pristato naująjį savo albumą “Soulbook”.

Paaiškėjus, kad vieninteliam savo koncertui Baltijos šalyse surengti garsioji britų roko legenda R.Stewartas pasirinko Vilnių, džiūgaujančių balsų fone pasigirdo ir niurzgėjimo, esą vėl mums už gryną pinigą pristatomos jau kadaise iš šlovės olimpo pasitraukusios senstelėjusios žvaigždės.

Tačiau ar tikrai šis 65-erių metų atlikėjas – tik savo paties praeities šešėlis? Juk jis neina lengviausiu keliu ir nesiūlo šėlti pagal savo jaunystės hitus – ture po Europą šis muzikos veteranas pristato naują, praėjusių metų rudenį išleistą albumą “Soulbook”, kuriame – perdainuotos populiarios soul stiliaus dainos.

Turnė po Europą dabar JAV gyvenantis R.Stewartas, žinoma, pradėjo gimtojoje Didžiojoje Britanijoje ir vien Londone surengs tris koncertus, o iš viso Senajame žemyne – net 40 pasirodymų.

Galų gale pažvelkime tiesai į akis: jei ne tos ilgėliau nuo scenos nenulipančios Vakarų žvaigždės, savo mažytėje ir milžiniškų nūdienos žvaigždžių honorarų surinkti negalinčioje šalyje tesulauktume mus vis dar savais laikančių Rusijos estrados artistų.

Perdainavo savo paauglystės muziką

Be dainų iš naujojo albumo, gerbėjai R.Stewarto koncertuose išgirs ir ne vienos kartos jaunystės laikų šlagerius “Sailing”, “Do Ya Think I’m Sexy?”, “Have I Told You Lately”, “Tonight’s The Night (Gonna Be Alright)”, “I Don’t Want To Talk About It” ir kt. Be jokios abejonės, jos kaitins kraują ir Vilniuje susirinksiančiai publikai. Likus mėnesiui iki koncerto Vingio parke jau buvo parduota apie 7 tūkst. iš 10 tūkst. bilietų.

Gali kilti klausimas, kokio stiliaus kūriniai sudėti į naująjį R.Stewarto albumą, kurį jis pristatys Vilniuje. Pasirodo, dauguma šių dainų atlikėjas pasiskolino iš amerikiečių soul muzikos lobynų ir jas perdainavo. Taigi klausydamiesi praėjusio amžiaus vidurio hitų, kuriuose susipynę gospel ir bliuzo ritmai, vieni atpažins savo jaunystę, kiti – vaikystę.
“Tai albumas, kurį įrašyti norėjau visą savo gyvenimą. Tik baiminausi apsijuokti. Juk tai didieji atlikėjai, kurių klausiausi ir kuriuos garbinau būdamas paauglys”, – sakė dainininkas. Kartu jis prisipažino jau brandinantis mintis įrašyti kitą albumą, kuriame jis norėtų toliau pratęsti iš naujo atrastos meilės soul muzikai išpažintį.

Rezultatas turėtų būti puikus: juk R.Stewarto talentas perdainuoti ir savomis įsimenančio balso interpretacijomis papildyti senus gerus “gabalus” – seniai žinomas ir pripažįstamas tiek profesionalių muzikos kritikų, tiek albumus perkančių klausytojų.

Kita vertus, esama ir šiuos bandymus skeptiškai vertinančiųjų. Štai mintis apie naująjį R.Stewarto albumą iš vieno lietuviško tinklaraščio: “Tai yra seno gero soul “koverių” rinkinys. Kadangi roko baladės sudainuotos, populiarioji estrada taip pat, gudrusis Rodas imasi kito plačioms masėms gerai suprantamo stiliaus ir labai gerai žinomų dainų. Bet mes juk žinom, kas geriausiai gali atlikti soul… Ir tai tikrai ne 65 metų baltaodis, buvęs geriausias roko dainininkas”.
Ką gi, jau netrukus turėsime galimybę patys įsitikinti, ką iš tiesų dar sugeba R.Stewartas ir ar teisūs jo kritikai.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...