2011 Gegužės 07

Robotai pakeis žmones ir rinks aukas?

veidas.lt

don2

Mažas, baltas, mielas robotukas, vardu DON-8r, renka aukas ir praeiviams sukelia šypsenas dažnam primindamas animacinio filmo „Wall-e“ personažą „EVE“ (Ievą). Tai naujausias dizainą studijuojančio 21 metų studento Tim Pryde darbas, praneša tinklapis timpryde.com.

Kaip sako pats įrenginio kūrėjas, jam patinka daiktai, kurie yra nestandartiniai, sukelia šypseną bei gali būti praktiškai naudojami. Be to, jis puikiai supranta, kaip sunku rinkti aukas geriems tikslams ir kaip nenoriai praeiviai aukoja labdarai. Renkantys aukas dažnai sulaukia priekaištų, jog jas renka.

don

DON-8r (anglų kalba tariama „donator“) pavadinimas ir balta spalva buvo pasirinkta tam, kad įvairios organizacijos galėtų jį naudoti savo tikslams ir atsiribotų nuo bet kokios papildomos reklamos.

Pabandžius paeksperimentuoti gatvėje ir „paleidus į darbą“ šį mažylį, buvo sulaukta įvairių reakcijų: žmonės mielai aukojo pinigus, vaikai jį glostė ir bandė prakalbinti, kiti tiesiog sustodavo ir žiūrėdavo. Bet vienareikšmiškai galima pasakyti – jis atkreipė praeivių dėmesį.

Robotukas juda ratu nedidelėje teritorijoje ribotą laiką, o kai sustoja, pradeda mojuoti vėliavėle ir keisti spalvas, taip atkreipdamas aplinkinių dėmesį ir prašydamas įmesti monetą. Kai tik įmetamas pinigėlis, jis vėl pradeda judėti. Pats dizaineris mano, jog jo aukas renkantis robotas pateisino lūkesčius ir bus plačiai naudojamas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...