2014 Gegužės 27

Rizikos kapitalo fondų investicijos augina įmonėms sparnus

veidas.lt


Lietuvos privataus ir rizikos kapitalo asociacija mini penkerių metų sukaktį ir ketvirtadienį rengia konferenciją, kurioje pranešimą apie Europos investicijų fondo vaidmenį plėtojant Baltijos šalių privataus ir rizikos kapitalo rinkas skaitys Europos investicijų fondo Šiaurės ir Centrinės bei Rytų Europos regiono vyresnysis vadovas Grahamas Cope’as, o Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko patirtį Baltijos šalyse apžvelgs Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko biuro Baltijos šalyse vadovas Matti Hyyrynenas.
Lietuvos privataus ir rizikos kapitalo asociacija šiuo metu vienija 16 bendrovių, vykdančių įvairių rūšių rizikos kapitalo veiklą. Tai fondų valdymo bendrovės, konsultacinės įmonės, teisininkai, investuotojus ir verslininkus konsultuojančios viešosios įstaigos.
Pastaruosius penkerius metus Lietuvos rizikos ir privataus kapitalo rinka plėtėsi dėl didėjančių tarptautinių investicijų ir privačių investuotojų susidomėjimo. Pritraukę Europos Sąjungos lėšų per JEREMIE programą Lietuvoje veikiantys rizikos kapitalo fondai jau investavo į 56 įmones, o bendra investuotų lėšų suma siekia 95,3 mln. Lt.
Asociacijos duomenimis, įmonių, į kurias buvo investuota ir kurios rizikos kapitalo fondų investiciniuose portfeliuose yra bent metus, apyvarta nuo investicijų į įmonę pradžios vidutiniškai per metus didėjo 66 proc., o darbuotojų skaičius – 14 proc.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...