2011 Kovo 05

Užsienis

Rio de Žaneire prasideda karnavalas

veidas.lt

Rio de Žaneire šeštadienį prasideda karnavalo iškilmės, kurių metu milijonai žmonių linksminsis audringuose paraduose ir kituose renginiuose, nustatančiuose toną visoje Brazilijoje vykstančioms kasmetinėms linksmybėms.

Planuojama, kad beveik 800 tūkst. turistų iš Brazilijos ir užsienio prisidės prie švenčiančių 6 mln. Rio de Žaneiro gyventojų per karnavalą, kuris kulminaciją pasieks sekmadienį ir pirmadienį, kai svarbiausios šio miesto sambos mokyklos pasirodys ekstravagantiškose procesijose, vadovaujamose seksualių šokio karalienių.

Rio de Žaneire dislokuotos stiprios saugumo pajėgos, siekiant užtikrinti miesto svečių ir gyventojų ramybę. Tuo pačiu siekiama pakeisti dėl didelio nusikalstamumo gatvėse įgytą prastą Rio de Žaneiro įvaizdį, ruošiantis 2014 metų Pasauliniam futbolo čempionatui ir 2016 metų vasaros olimpiadai.

Garbė oficialiai pradėti karnavalą buvo patikėta “karaliui Momo” – tradiciniam iškilmių vadovui, kuriuo tradiciškai išrenkamas itin stambaus stoto ir linksmo charakterio vyras.

“Perduodu miesto raktus Jūsų Didenybei”, – Rio de Žaneiro meras Eduardo Paesas (Eduardu Paesas) pareiškė simboliniam miesto valdytojui per rotušėje vykusią ceremoniją.

“Didingąjį Rio karnavalą skelbiu atidarytą!” – atsakė karalius Momo, kuris pradėjo šokti sambos ritmu, lydimas dviejų perukus dėvinčių karnavalo karalienių.

Rio de Žaneiro karnavalas, vadinamas didžiausiu vakarėliu pasaulyje, pritraukia daugybę pasilinksminti siekiančių svečių iš kitų šalių, kurie petys į petį šoka su šio miesto gyventojais didžiulėje minioje, kurioje susimaišo turtingieji ir vargšai.

Vietos viešbučių asociacija pranešė naujienų agentūrai AFP, kad 95 proc. vietų jau užsakytos.

Šis faktas pabrėžė, koks populiarus yra karnavalas, taip pat kad Rio de Žaneirui būtina per ateinančius metus pasistatyti daugiau viešbučių, siekiant sutalpinti daugybę turistų, atvyksiančių į futbolo čempionatą ir olimpiadą.

Brazilija jau neblogai pasiruošusi čempionatui, tačiau dėl olimpinių žaidinių kyla daug daugiau rūpesčių.

Šalies pareigūnai puikiai suvokia, kad Rio de Žaneiras yra įgijęs šalies nusikalstamumo sostinės reputaciją, todėl visoje valstijoje buvo sutelktos stiprios policijos pajėgos.

Šiam tikslui buvo dislokuota apie 50 tūkst. pareigūnų. Dalis policininkų, apmokytų JAV Federalinių tyrimų biuro (FTB), budės Rio de Žaneiro Sambodrome, kuriame vyksta pagrindiniai sambos mokyklų paradai.

Be to, mieste įrengta 30 naujų stebėjimo kamerų, galinčių aprėpti teritoriją iki dviejų kilometrų spinduliu.

Pareigūnai also taip pat tikisi, kad pasiteisins jų strategija persekioti narkotikų prekeivių gaujas didžiuliuose miesto lūšnynuose, taip pat pasiųsti į gatves vietos draugovininkų patrulius.

Pranešama, kad JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama), kuris atvyks į Rio de Žaneirą kovo 20 dieną, tikriausiai aplankys vieną iš “sutvarkytų” lūšnynų, demonstruodamas tarptautinį palaikymą vietos valdžios strategijai.

Šiaip ar taip, nusikaltimų per karnavalą tradiciškai sumažėja – tiek dėl sustiprintų policijos pajėgų, tiek dėl fakto, kad neturtingi miesto gyventojai labai didžiuojasi šia švente.

Ruošiantis paradams kiekviena sambos mokykla investuoja 2-5 mln. JAV dolerių, paaukotų bendrovių, visuomeninių organizacijų ir privačių rėmėjų. Šios lėšos naudojamos išpuošti parado platformoms ir aprengti tūkstančiams šokėjų, kuriems per paradą vadovauja šokio karalienės, dėvinčios itin atvirus plunksnomis papuoštus kostiumus, perukus ir plačiai besišypsančios.

Sekmadienį ir pirmadienį vyksiantys paradai yra varžybos tarp sambos mokyklų, kurioms skiriama ne mažiau dėmesio negu futbolo rungtynėms šioje dėl kamuolio pamišusioje šalyje.

Mokykla, pelniusi prasčiausius žiuri įvertinimus pagal choreografiją, platformos dizainą, muziką ir išradingumą, tradiciškai pašalinama iš aukščiausiosios lygos. Ją pakeičia viena iš pretenduojančių mokyklų, kurioms organizuojamas atskiras, mažiau ekstravagantiškas konkursas.

Tačiau šiemet šios taisyklės nebus laikomasi, siekiant pademonstruoti solidarumą su trimis mokyklomis, prieš mėnesį praradusiomis didelę dalį rekvizito per gaisrą sandėlyje.

Šios mokyklos pareiškė, kad jų kostiumai nebus itin įspūdingi kaip buvo planuota, tačiau jos vis tiek pademonstruos parade viską, ką sugebančios, įkūnydamos nesutramdomą Brazilijos karnavalo dvasią, jos džiaugsmą ir įtraukiančius ritmus.

+370 5 2058525

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...