2010 Liepos 26

Prekyba

Rinkos šokdina pieno ir šokolado kainas

veidas.lt

Pienas ir jo produktai Lietuvoje ir toliau brangsta, nors pasaulinė žaliavinio pieno paklausa jau pradėjo rimti. O neįtikėtinais tempais brangstanti pagrindinė šokolado žaliava – kakavos pupelės – nenumaldomai kelia ir šio saldėsio kainą. Baiminamasi, kad užsitęsus sausroms gali smarkiai šoktelėti ir šių metų derliaus grūdų supirkimo kainos – tada metų pabaigoje brangtų duonos gaminai bei kepiniai.

Pieno kainos Lietuvos parduotuvėse per pastarąjį mėnesį šoktelėjo dar dešimtadaliu ir dabar jau siekia 2,36–2,6 Lt/l (tokia vidutinio 2,5 proc. riebumo pieno kaina).

Pieno perdirbėjų asociacijos Pieno centro atstovas Linas Sasnauskas aiškina, kad šį produktą brangina pastaruoju metu labai padidėjusi pasaulinė žaliavinio pieno paklausa. “Per krizės piką kritus vartojimui JAV ir Azijoje buvo išskersta daug karvių. Dabar vartojimas didėja, pieno reikia vis daugiau, bet karvė per porą dienų neužauga – tam reikia trejų metų”, – paaiškina specialistas. Jis pabrėžia, kad visiškai neseniai pieno žaliavos paklausa pasaulyje vėl ėmė mažėti, tačiau dar sunku prognozuoti, ar tai jau tendencija ir kada ji pradės mažinti lietuviškų pieno gaminių kainas.

Tiesiog akyse brangsta ir šokoladas – jo plytelės kaina jau artėja prie 3 Lt, nors dar metų pradžioje vos viršijo 2 Lt.

“Kitaip ir būti negali – kakavos pupelių kaina per metus pašoko 40 proc. Dėl didėjančių pieno supirkimo kainų brangsta ir pieno milteliai, ir riešutai”, – jokių paguodžiančių naujienų neturi “Kraft Foods Lietuva” korporatyvinių reikalų skyriaus projektų vadovas Marius Giržadas.

Nepaisant biržos pranešimų apie nuolat kylančias grūdų supirko kainas, kepėjai savo produktų kol kas nebrangina. “Kainų nekeliame ir to daryti dabar neplanuojame”, – informavo UAB “Klaipėdos duona” pardavimo direktorius Remigijus Ivanauskas.

UAB “Javinė” generalinė direktorė Vitalija Freitakaitė sako, kad kol kas šios įmonės kepiniai gaminami iš praėjusių metų derliaus, todėl jų kaina stabili. Jos pokyčiai priklausys nuo naujojo derliaus pasaulinei grūdų rinkai padiktuotų kainų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...