2011 Vasario 27

Savivaldos rinkimai

Rinkėjus eiti balsuoti paskatino ir paaiškėję atvejai dėl galimo balsų pirkimo

veidas.lt

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininko pavaduotojo Pavelo Kujalio teigimu, žmones eiti balsuoti sekmadienį paskatino ir paviešinti atvejai dėl galimo balsų pirkimo per išankstinį balsavimą.

“Vėlgi, pažeidimai per išankstinį balsavimą, kai į apylinkes buvo vežami žmonės be gyvenamosios vietos, manau, parodė žmonėms, kad verta išeit iš namų pabalsuot ir turėt savo norimus tarybų narius, o ne kažkieno tai”, – sekmadienį per spaudos konferenciją VRK sakė jos pirmininko pavaduotojas P.Kujalis.

Jis taip pat tvirtino, jog šiurkščiausi rinkimų įstatymų pažeidimai, dėl balsų pirkimo, užfiksuoti per išankstinio balsavimo dienas, o sekmadienį, jo teigimu, rinkimai vyksta palyginti ramiai.

“Grubiausi pažeidimai buvo išankstinio balsavimo, ir policijos reakcija buvo tinkama”, – sakė VRK pirmininko pavaduotojas.

P.Kujalio pateiktais duomenimis, Lietuvoje iki 14 val. savivaldybių tarybų rinkimuose 11 proc. apylinkių balsavo 21,64 proc. rinkėjų.

Iki 10 val. savivaldybių tarybų rinkimuose balsavo 4,37 proc. visų rinkimų teisę turinčių gyventojų, iš anksto jau balsavo 5,02 proc. visų rinkėjų.

Balsavimas sekmadienį vyksta nuo 7 val. iki 20 valandos.

2007 metais per savivaldos rinkimus iki 14 val. balsuoti buvo atėję 23,07 proc., 2002 metais – 30,5 proc. rinkėjų.

Dėl savivaldybių tarybų narių mandatų varžosi per 16 tūkst. kandidatų, iš viso 60-tyje savivaldybių renkama per 1,5 tūkst. tarybų narių.

Taip pat Marijampolėje vyksta Seimo rinkimai, kur dėl laisvos parlamentaro vietos varžosi socialdemokratas Albinas Mitrulevičius ir konservatorius Valdas Pileckas.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...