2011 Sausio 28

bausmė

Riaušių prie Seimo dalyvius siūloma įkalinti

veidas.lt

Prokuroras siūlo 28 asmenis, kaltinamiems prieš dvejus metus kėlus riaušes prie Seimo, skirti realias laisvės atėmimo bausmes nuo dvejų iki trejų metų.

Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Paulius Jablonskas sakė, jog surinkti duomenys leidžia 2009-ųjų sausio 16 dienos įvykius prie parlamento klasifikuoti kaip riaušes.

“Apibendrinant tuos duomenis, kurie buvo ištirti teisme, ir atsižvelgiant į tai, kad tie veiksmai buvo masiški, tai nebuvo konkretaus asmens privataus pobūdžio veiksmai – visos šitos aplinkybės, mano supratimu, leidžia padaryti kaltinimą, kad visgi riaušės vyko, ir šie asmenys, kurių byla vyko, turi atsakyti už padarytą nusikalstamą veiką”, – po posėdžio žurnalistams sakė prokuroras.

Jis taip pat pažymėjo, kad iš riaušininkų pusės buvo panaudotas šaunamasis ginklas – tai taip pat viena iš riaušes kvalifikuojančių aplinkybių. Prokuroro teigimu, vaizdo įraše matyti, kaip kaltinamasis Arturas Laveckis šaudė į pareigūnų pusę, pas jį vėliau buvo aptiktas dujinis ginklas.

“Tai mums leidžia daryti išvadą, kad buvo naudojamas šis šaunamasis ginklas ir tokiu būdu yra kvalifikuojantis požymis – būtent šaunamojo ginklo naudojimas”, – dėstė prokuroras.

A.Levickį prokuroras siūlo įkalinti trejiems metams. Tai didžiausia prokuroro pasiūlyta bausmė. Be A.Levickio, ji taip pat pasiūlyta Leonidui Ivanovui.

Iš kaltinamųjų solidariai taip pat prokuroras siūlo priteisti per riaušes padarytą žalą. Didžiausias iš jų – Seimo kanceliarijos, kuri prašo atlyginti daugiau kaip 200 tūkst. litų.

Teismo posėdyje prokurorui baigus skaityti kaltinamąjį aktą, kai kurie iš kaltinamųjų gynėjų replikavo, kad tai bus “pirmieji politiniai kaliniai nepriklausomoje Lietuvoje”. Ginamosios kalbos numatomos kitame teismo posėdyje.

Kaltinamieji prokuroro kalbą palydėjo plojimais ir šūksniais “ačiū, prokurore”.

Anksčiau šioje byloje kaltinamuoju buvusio Skomanto Pakalkos byla atskirta – jis bus teisiamas atskirai. Jis kurį laiką slapstėsi nuo tesėsaugos, šiuo metu jis yra suimtas.

2009 metų sausio 16-ąją Vilniuje, Nepriklausomybės aikštėje, vykęs profesinių sąjungų organizuotas mitingas prieš Vyriausybės padidintus mokesčius baigėsi riaušėmis. Per jas nukentėjo apie 30 žmonių, išdaužta dalis Seimo langų, apgadinti kai kurie aplinkiniai pastatai, bandyta įsiveržti į Seimą. Profsąjungų atstovai tąkart nuo riaušininkų atsiribojo.

Riaušininkus tramdę Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai panaudojo ašarines dujas, gumines kulkas.

“Dėl policijos ir Viešojo saugumo tarnybos pareigūnų veiksmų buvo išnagrinėta daug skundų ir šitie prašymai pradėti ikiteisminį tyrimą pareigūnų atžvilgiu apygardos teismo nutartimis buvo atmesti. Tie sprendimai yra įsiteisėję, jie yra prijungti prie šios baudžiamosios bylos”, – žurnalistams pažymėjo P.Jablonskas.

Daugiau šia tema:
 • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. lietuvis lietuvis rašo:

  riausininkam 9m. kaleti uz stiklu dauzyma,o kas nuzude ar milijona–tam 2m. ar nieko,tai cia tokios musu teises konstitucija,taip ginamos oliharku ir paprastu pilieciu teises

 2. Jozefas Jozefas rašo:

  Kokie riaušininkai? Riaušių kurstytojas – valdžia! Jie didžiausi riaušininkai. Kai jie nori būti išrinkti, tai žmonės kviečiami į palaikymo akcijas, prie urnų. O kai žmonės nori pareikšti nuomonę apie išrinktos valdžios vykdomą politiką, tai į juos šaudoma, mušama, kišami į kalėjimus. Bloga..


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...