2010 Rugpjūčio 06

Vyriausybė

Rezervo fondas sumažėjo trečdaliu

veidas.lt

Šiemet gerokai sumažintą rezervą Vyriausybė deklaruoja naudojanti itin taupiai. Iš beveik 9 mln. litų, numatytų rezerve, iki šiol išnaudota tik apie 3,5 mln litų.

Finansų ministerija pranešė, kad iki 2009 metų Vyriausybės rezervo fondo lėšos buvo skiriamos įvairioms reikmėms, tarp jų ir įvairioms visuomeninėms organizacijoms išlaikyti ar darbo užmokesčiui, įvairaus pobūdžio, vietos, pomėgių vienijamų organizacijų renginiams, rašo “Vilniaus diena”.

Lėšos, skirtos stichinių nelaimių padariniams ir nelaimingų nutikimų, pavyzdžiui, gaisrų, nuostoliams iš dalies padengti, sudarydavo apie 10 proc. Rezervo fondo išlaidų.

Dabar rezervas naudojamas labai rezervuotai, pasak ministerijos, atsisakyta įvairių organizacijų išlaikymo išlaidų padengimo ir panašių dalykų.

Gerokai sumažėjo ir pats Vyriausybės rezervo fondas. Dar 2008 metais jis siekė 40 mln. litų ir iki tų metų rudens beveik visas buvo išnaudotas. Pernai dėl finansinio sunkmečio ir griežto biudžeto lėšų taupymo Vyriausybės rezervo fondas sumažintas keturis kartus – iki 10 mln. litų. Šiemet fondas buvo dar sumažintas – patvirtinta bendra 8,823 mln. litų rezervinė suma.

Šiais metais lėšos, pasak Finansų ministerijos, leidžiamos kur kas taupiau.

Iki rugpjūčio 1 dienos Vyriausybė nutarimais paskirstė 3,462 mln. litų. Iš jų su Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dvidešimtmečio pažymėjimu susijusios išlaidos siekė 1,3 mln. litų, bažnyčioms atstatyti – 600 tūkst. litų, tarp jų sudegusiai Labanoro bažnyčiai atstatyti skirta 500 tūkst. litų.

Gaisrų ir stichinių nelaimių padariniams iš dalies kompensuoti atseikėta 555 tūkst. litų, humanitarinei pagalbai – 100 tūkst. litų.

Šiuo metu yra likę 5,361 mln. litų Vyriausybės rezervo lėšų.

Tvirtinama, kad nuo 2011 metų patvirtinus naują Rezervo fondo lėšų naudojimo tvarką, lėšos bus naudojamos tik “ekstremalioms situacijoms likviduoti, turtinei ir neturtinei žalai, priteistai iš Lietuvos valstybės vykdant arbitražų ar teismų sprendimus, atlyginti, taip pat kitoms išlaidoms ginant valstybės interesus padengti, gaisro padarytiems nuostoliams iš dalies kompensuoti, žymių žmonių laidotuvių išlaidoms padengti ir humanitarinei pagalbai teikti”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...