2013 Vasario 06

Retromobilių parodoje – ir sėkmingiausi Benz lenktyniniai automobiliai

veidas.lt


Prieš daugiau nei šimtmetį pasirodžiusius Benz lenktyninius automobilius netrukus galės išvysti tūkstančiai žmonių. Paryžiuje vyksiančioje tarptautinėje retromobilių parodoje vasario 6-10 dienomis bus pirmą kartą kartu demonstruojami ir trys garsiausi Benz gamybos lenktyniniai automobiliai.

„Retromobilių parodoje pristatysime tris legendinius lenktyninius automobilius – labai retus ir savu laiku sulaukusius didelės sėkmės. Dalyvaudami šioje parodoje sutelksime dėmesį į svarų mūsų pirmtakų indėlį į sportą ir parodysime žmonėms milžinišką sėkmę pasiekusias lenktynines mašinas”, -  džiaugiasi Mercedes-Benz Classic vadovas Michael Bock. Parodos lankytojai galės pamatyti 1908 metų Grand Prix lenktyninį automobilį, 1909 metais išgarsėjusį rekordinį 200 AG „Lightning Benz“ ir 1910 metų atvirą sportinį automobilį  „Prince Henry“.

Pirmasis pristatomas originalusis Grand Prix automobilis, kuris primins apie svarų tuo metu besivadinusios Benz&Cie bendrovės indėlį į automobilių sportą. Jau 1908 metais pristatytas automobilis dalyvavo Prancūzijos Grand Prix lenktynėse ir ten išvystė 163 km/h greitį. Šiose lenktynėse dalyvavo trys Benz Grand Prix automobiliai, kurių du užėmė antrąją ir trečiąją vietas, nusileisdami tik pirmąją vietą užėmusiam Mercedes komandos lenktynininkui.

Visgi, tuo laikotarpiu pagrindinis siekis buvo perkopti 200 km/h greitį. Pirmoji bendrovė, kuriai pavyko tai padaryti, buvo būtent Benz. 1909 metais sukurtas lenktyninis automobilis „Lightning Benz“  su benzininiu 200 arklio galių išvystančiu varikliu pasiekė 202,7 km/h greitį. Dar vienas triuškinantis rekordas šiuo automobiliu buvo pasiektas praėjus keliems metams, kai Floridoje garsus lenktynininkas Bob Burman pasiekė neįtikėtiną 228,1 km/h greitį. Nuo to laiko šis automobilis tapo žinomas kaip greičiausia transporto priemonė visame pasaulyje – greitesnė nei lėktuvas ar traukinys. Tai buvo rekordas, kurio pagerinti niekam nepavyko net 8 metus.

Šiais metais parodoje „Retromobile 2013“ bus galima pirmą kartą išvysti du restauruotus Benz lenktyninius automobilius „Prince Henry Car“, kurie 1910 metais buvo gaminami su 5,7 litro ir 7,3 litro darbinio tūrio varikliais. Kiek yra žinoma, tai bus vieninteliai išlikę automobiliai, kurie lenktyniavo šiose princo Henriko varžybose.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...