2011 Vasario 22

Apklausa

Retas lietuvis nori dirbti kartu su savo antrąja puse

veidas.lt

Darbo portalo www.cvmarket.lt atlikta apklausa parodė, kad lietuviai skeptiškai žiūri į darbą kartu su savo antrąja puse. Iš 933 respondentų, dalyvavusių apklausoje, daugiau nei du trečdaliai nurodė, kad to nenorėtų.

Kas ketvirtas apklausoje dalyvavęs lietuvis nurodė, kad „nė už ką“ nenorėtų dirbti su savo antrąja puse ir tik kas dvidešimtas nurodė, kad apie tai svajoja. Apžvelgiame, kokie privalumai ir trūkumai atsiranda, kai pora dirba tame pačiame darbe.

Privalumai

Daugiau laiko kartu. Esant dideliam darbo tempui, dalis žmonių darbe praleidžia tiek laiko, kad su antrąja puse susitinka tik anksti ryte ir vėlai vakare. Darbas kartu – tai ir vykimas į darbą kartu, pertraukėlės bei, galbūt, bendra veikla.

Sinergija. Jei partneriai gerai vienas kitą supranta ir yra lankstūs, drauge sukuriamas rezultatas būna didesnis, nei dirbant atskirai.

Ekonomija. Dirbant toje pačioje darbovietėje galima vykti tuo pačiu automobiliu – ne tik taupomi pinigai, bet ir saugoma aplinka. Taip pat sumažėja sąskaita už pokalbius telefonu.

Trūkumai

Nesutarimai. Jei abu partneriai yra karšto būdo ir nėra linkę nusileisti, veikla kartu gali sukelti daug konfliktų tiek darbo metu, tiek po jo.

Kas per daug, tas nesveika. Kartu praleisti per daug laiko taip pat nėra gerai. Taip antroji pusė gali pabosti ar tiesiog pradėti erzinti. Be to, dalis žmonių nenori dalintis visomis savo gyvenimo sritimis su antrąja puse, o darbas gali būti ta erdvė, kurioje išsaugomas privatumas.

Pašliję santykiai. Ne visi žmonės geba atskirti romantiškus santykius nuo darbinių. Jei santykiai tampa pernelyg darbiniai, rizikuojama prarasti intymumą, kuris būtinas darnioje poroje. Itin keblu, kai porą darbe sieja viršininko ir pavaldinio rolės.

Kiekviena pora turėtų savarankiškai spręsti, ar darbas kartu jiems yra priimtinas. Tai labai priklauso nuo charakterių suderinamumo.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...