2011 Birželio 14

Respublikonai kritikavo B. Obamą

veidas.lt

Scanpix

Potencialūs JAV respublikonų kandidatai į prezidento postą, vadovaujami favoritu laikomo Mitto Romney (Mito Romnio), pirmadienį per pirmuosius didelius televizijos transliuotus debatus kritikavo dabartinį šalies vadovą Baracką Obamą (Baraką Obamą), tačiau ne vienas kitą.

Naujojo Hampšyro mieste Mančesteryje vykę debatai menkai teatskleidė skirtumus tarp septynių kandidatų, o vadovavimą Baltiesiems rūmams norintys perimti politikai savo sunkiąją artileriją taupė B. Obamos ekonomikos ir užsienio reikalų politikos puolimui.

M. Romney, kuris, kaip rodo apklausos, nežymiai, tačiau stabiliai lenkia pagal populiarumą kitus kandidatus, dėl savo mandagių pasisakymų ir šį kartą atrodė turintis daugiausiai galimybių pelnyti respublikonų pasitikėjimą.

Stovintis itin modernios televizijos CNN studijos centrinėje tribūnoje kruopščiai susišukavęs M. Romney atrodė esantis pakankamai “prezidentiškas”, vadovaudamas B. Obamos kritikų chorui.

“Bet kuris iš šioje scenoje esančių žmonių būtų geresnis prezidentas negu prezidentas Obama, – pareiškė jis. – Kodėl prezidentas nevadovauja? Jis nebalansuoja mūsų biudžeto ir nevadovauja (sprendžiant nedarbo problemas). Jis nuvylė Amerikos žmones… Štai kodėl jis nebus perrinktas”.

Įstatymų leidėja Michele Bachmann (Mišel Bachman), kuri yra konservatyviausio respublikonų Arbatėlės judėjimo įtakinga veikėja, akimirksniu nustelbė visus kitus šešis laidos dalyvius, paskelbusi, jog ką tik oficialiai užsiregistravo kandidate.

M. Bachmann, kuri buvo vienintelė moteris tarp debatų dalyvių, dėvėjo elegantišką perlų vėrinį ir auskarus. Jis išlikdavo santūri, kai pasitaikydavo galimybė kritikuoti M. Romney, tačiau vos ne šaukdama puolė B. Obamą.

“Prezidentas Obama nepateisino lyderio vardo”, – pareiškė ji.

Veteranas įstatymų leidėjas Newtas Gingrichas (Niutas Gingričas), kuris buvo Atstovų Rūmų pirmininkas praeito amžiaus 10-ame dešimtmetyje, taip pat kritikavo “Obamos depresiją”.

JAV prezidentas bus renkamas tik ateinančių metų lapkritį, tačiau per šiuos debatus, kurie buvo pirmieji iš daugelio, vyksiančių ateinančiais mėnesiais, menkai žinomi kandidatai stengėsi pristatyti save šalies rinkėjams ir įtvirtinti savo pozicijas prieš įtemptą rinkimų kampaniją.

Naujasis Hampšyras – viena iš pirmųjų valstijų, surengsiančių respublikonų kandidato išankstinius rinkimus ateinantį vasarį. Jų rezultatai gali būti itin svarbūs tolesnei kandidatų sėkmei per kitose valstijose vyksiančius išankstinius balsavimus bei oficialiai partijos nominacijai.

Diskutuojant apie užsienio politiką, praktiškai nesigirdėjo jokių teigiamų balsų: kandidatai kaltino B. Obamą sužlugdžius ilgametį Amerikos dominavimą pasaulio arenoje ir nemokšiškai ėmusis Libijos bombardavimo.

Jie visi pasisakė už JAV karių išvedimą iš Afganistano, sakydami, kad statyti kitas šalis nėra tinkamas vaidmuo Jungtinėms Valstijoms.

“Pirmą kartą turėjome prezidentą, kuris neturi užsienio politikos”, – pabrėžė M. Romney.

Atstovų Rūmuose Teksasui atstovaujantis dygaus charakterio laisvosios rinko apologetas Ronas Paulas (Ronas Polas) sulaukė plojimų, kai pareiškė, jog nelauktų, kada generolai jam pasakytų, jog jau tinkamas laikas trauktis iš Afganistano.

“Esu vyriausiasis (ginkluotųjų pajėgų) vadas, – rūsčiai pareiškė jis. – Sugrąžinčiau juos (karius) namo kiek įmanoma greičiau.”

Kita vertus, šiose diskusijose nedalyvavo kai kurie respublikonų sunkiasvoriai, kurie dar oficialiai nepareiškė kandidatuosiantys, o dalis apskritai tvirtina to nedarysiantys, nors yra laikomi ryškesnėmis žvaigždėmis negu dabartiniai kandidatai.

Vienas iš tokių – Teksaso gubernatorius Rickas Perry (Rikas Peris), taip pat Naujojo Džersio gubernatorius Chrisas Christie (Krisas Kristis).

Šiuose debatuose taip pat pasigesta Arbatėlės judėjimo favoritės Sarah Palin (Saros Peilin), kuri, daugelio nuomone, yra žinomiausia respublikonė šalyje.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...