2011 Rugpjūčio 05

Renovuos mažiau švietimo įstaigų

veidas.lt

"Veido" archyvas

Šiemet 93 švietimo įstaigoms atnaujinti, statybai ir rekonstrukcijai iš viso bus skirta apie 115 mln. Lt – maždaug 70 mln. mažiau nei praėjusiais metais, kai lėšos buvo paskirstytos 150 švietimo įstaigų.

Pasak Švietimo ir mokslo ministerijos Investicijų skyriaus vedėjos Laimos Kvaraciejienės, daugiausiai prie lėšų sumažėjimo prisidėjo senkantis ES finansavimas. Tad šiemet bendrame švietimo įstaigų renovacijai skirtame biudžete 48,3 mln. Lt sudaro tik lėšos iš Valstybės investicijų programos, dar apie 60 mln. Lt bus skirta iš Ūkio ministerijos, tačiau pastaroji suma tiksliai dar nežinoma, nes ministerija sutartis su pareiškėjais pasirašo tik pasibaigus viešųjų pirkimų procedūroms.

Prognozuojama, kad kitais metais lėšų bus dar mažiau – mokymo įstaigos bus atnaujinamos tik per Aplinkos ministerijos Klimato kaitos specialiąją programą.

Šiemet, kol pinigų yra dar kiek daugiau, tikimasi pastatyti vieną mokyklą, visiškai užbaigti penkių mokyklų renovaciją, o kitų mokyklų atnaujinimą pratęsti ir 2012–2014 m.

Be to, Švietimo ministerija įgyvendina dar ir Valstybinių profesinio mokymo įstaigų mokinių bendrabučių atnaujinimo investicijų projektą, kurio vertė – 5 mln. Lt. Už šiuos pinigus šiemet bus iš dalies atnaujintas 31 profesinių mokyklų bendrabutis.

Pasak L.Kvaraciejienės, atnaujinant švietimo įstaigas, didžiausias dėmesys skiriamas energijos taupymui – tam šiemet planuojama panaudoti per 60 mln. Lt. Likę pinigai bus paskirstyti vidaus patalpų modernizavimui ir naujoms statyboms.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...