2011 Gegužės 02

Projektai

Renovacija ar Seimo rinkimų preliudija?

veidas.lt

“Tokie minties šuoliai rodo Vyriausybės desperaciją”, – taip Vyriausybės idėją iš valstybės biudžeto kompensuoti 50 proc. daugiabučių renovacijos išlaidų įvertino Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojas Raimondas Kuodis. Jo manymu, dabartinė daugiabučių renovavimo schema iš principo netinkama.

“Tai Vyriausybės pasirengimas Seimo rinkimams, politinė viešųjų ryšių akcija”, – siūlymą kritikuoja ir Respublikinių būsto valdymo ir priežiūros rūmų prezidentas Juozas Antanaitis.

Vyriausybė numato 50 proc. finansavimą dvejiem metams, vadinasi, iki savo kadencijos pabaigos. Taigi kita Vyriausybė po kėde ras bombą: jei ji nesugebės ir toliau kompensuoti pusės renovavimo išlaidų, Andrius Kubilius galės politikuoti, kad jis davė, o nauja valdžia atėmė. Juokingiausia, kad analogišką schemą jau naudojo socialdemokratai: premjeras Gediminas Kirkilas davė 50 proc. kompensacijas, o į valdžią atėjęs A.Kubilius jas sumažino iki 15 proc.

“Toks nuolatinis kompensavimo tvarkos kaitaliojimas gyventojams tik sukelia emocijų – gal dar palaukti, ir po metų kompensuos dar daugiau. Juk dalyvauju posėdžiuose ir žinau, kad dabartinis sprendimas priimtas nesiremiant jokiais skaičiavimais ar mokslo tyrimais – tiesiog vadovaujantis populistiniais “noriu” ar “nenoriu”, – piktinasi J.Antanaitis.

Jo manymu, dabar mokamos 15 proc. kompensacijos – optimalus sprendimas. Juk neteisinga iš valstybės biudžeto visiems kompensuoti pusę išlaidų – ir tiems, kurie 15–20 metų nieko nedarė, ir tiems, kurie kiekvienais metais savomis lėšomis paremontuodavo daugiabutį, tad dabar gyvena tvarkingame name. Vadinasi, nauja kompensavimo sistema skatintų laukti, kol namas ims griūti.

Žadama, kad nauja tvarka galiotų ir tiems, kurie pasirašė sutartis, kuriose numatomos 15 proc. kompensacijos. Dėl naujos tvarkos turėtų būti apsispręsta šią savaitę.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...