2011 Kovo 17

Vilniaus arkikatedra

Renginiams prie arkikatedros privalomas leidimas

veidas.lt

Vilniaus miesto savivaldybės taryba trečiadienį ėmėsi svarstyti sutarties su Vilniaus arkikatedra projektą, pagal kurį miesto valdžia leidimus renginiams Katedros aikštėje galėtų išduoti tik tuomet, kai renginio organizatoriai pateikia raštu gautą Vilniaus arkivyskupijos sutikimą.

Tokią sutartį tarybai pateikė sostinės konservatoriai. Šis klausimas taryboje bus toliau svarstomas ir dėl jo bus balsuojama dar kartą. Sutartį po to dar turės pasirašyti sostinės meras ir Vilniaus arkivyskupas metropolitas kardinolas Audrys Juozas Bačkis.

Kaip BNS sakė Vilniaus savivaldybės Civilinės saugos ir viešosios tvarkos departamento vadovas Rimantas Ramanauskas, pradėtas svarstyti susitarimas yra “geros valios ženklas”, kuris praktiškai daug įtakos derinant leidimus renginiams neturės.

“Iki šiol vis iškildavo kokių nors nesusipratimų dėl renginių prie Katedros, ir mes prisiminėme, kad yra toks Šventojo Sosto ir Lietuvos Respublikos susitarimas dėl santykių tarp Katalikų Bažnyčios ir Valstybės teisinių aspektų, kurio pagrindu pasirašysime sutartį”, – sakė jis.

Anot savivaldybės atstovo, ir iki šiol išduodant leidimus renginiams Katedros aikštėje jie būdavo derinami su dvasininkais.

“Šis susitarimas yra daugiau geros valios ženklas, ne juridinis dokumentas. Jame iš principo dar kartą aptariamos vertybės, kad šioje aikštėje negalima prekiauti alkoholiniais gėrimais ar leisti renginių, kurie įžeistų “davatkėlių” jausmus. Tai gražus savitarpio susitarimas”, – dėstė R.Ramanauskas.

Dokumente nurodoma, kad Katedros aikštė yra dalis Vilniaus arkikatedros šventoriaus, kuris yra “sakrali rimties ir susikaupimo vieta”, ir įsipareigojama jos panaudojimo renginiams galimybes vertinti vadovaujantis religinės svarbos erdvių sakralumo gerbimo principu ir jau egzistuojančiomis Vilniaus miesto savivaldybės tarybos patvirtintomis Tvarkymo ir švaros taisyklėmis.

Pagal dokumentą, Katedros aikštėje turėtų vykti tik tokie renginiai, kurie neprieštarauja “krikščioniškai moralei ir dorovei, neįžeidžia tikinčiųjų jausmų”, renginiai ar pasiruošimas jiems negali trukdyti pamaldoms Vilniaus arkikatedroje.

Čia galėtų vykti Vilniaus arkivyskupijos bei Arkikatedros sielovadiniai renginiai, aukščiausių valstybės institucijų organizuojami valstybinės reikšmės renginiai, Vilniaus miesto šventės (iškilmingos ceremonijos, rikiuotės, kultūriniai, su istorija susiję renginiai), taip pat klasikinės bei kitos rimtosios muzikos koncertai, folkloro kolektyvų pasirodymai bei pavieniai trumpi, nedidelį skaičių dalyvių pritraukiantys renginiai, kurių specifika būtų įvertinama kiekvienu atveju atskirai.

Atskirais atvejais (tradicinių švenčių ir mugių metu) tiksliai nustatytose Katedros aikštės vietose būtų leidžiama prekiauti rankdarbiais, amatininkų bei etnografiniais dirbiniais.

Prekyba alkoholiu, tabako gaminiais bei jų reklama čia būtų draudžiama. Taip pat čia negalėtų būti komercinės ar politinės reklamos.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...