2010 Birželio 21

Būstas

Rengiamasi kompleksinei daugiabučių renovacijai

veidas.lt

Didžiųjų Lietuvos miestų savivaldybės užsimojo išjudinti jau dvejus metus merdinčią daugiabučių gyvenamųjų namų rekonstrukciją.

Štai Vilniaus valdžia paskelbė jau atlikusi stambiaplokščių namų studiją ir parengusi tipinius projektus, pagal kuriuos bus galima atnaujinti 600 namų, o pradėti planuojama nuo seniausių blokinių pastatų Žirmūnų mikrorajone. Vilniaus mero Viliaus Navicko vertinimu, atsisakyti pavienės renovacijos ir pereiti prie kompleksinės būtų labai racionalu, nes gyventojams nebereikėtų mokėti už kiekvieno projekto parengimą, tad dokumentai atsieitų 4–5 kartus pigiau, o pats procesas vyktų gerokai greičiau.

Kauno savivaldybės vadovai tvirtina taip pat jau kuris laikas besirengią kompleksinei daugiabučių renovacijai. “Mes jau irgi atlikome studijas, apskaičiavome, kad remontuojant kolektyviai mėnesio išlaidos vienam butui renovuoti tesiektų apie 100 Lt”, – dėsto Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Ramūnas Gatautis. Kauno valdžia pirmiausia norėtų rekonstruoti kvartalą netoli Šeštojo forto.

O kol Vilnius ir Kaunas dar tik ieško būdų, kaip pradėti kompleksinę renovaciją, Panevėžys jau seniausiai ją vykdo. Šio miesto savivaldybė yra įsteigusi renovaciją administruojančią įmonę, sutvarkančią statybų organizacinius darbus. Rezultatas – iš visų iki šiol Lietuvoje renovuotų daugiabučių 70 proc. stovi Panevėžyje.

Pasak Lietuvos daugiabučių namų savininkų bendrijų federacijos prezidento Juozo Antanaičio, ištisų kvartalų renovavimas būtų pati geriausia išeitis išspręsti įsisenėjusią problemą: taip būtų ir sutaupyta, ir vienu metu pakeista pasenusi namų šildymo sistema.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...