2011 Balandžio 16

Akcija

Rengiama švarinimo akcija “Darom”

veidas.lt

Šeštadienį šalyje rengiama aplinkos švarinimo akcija “Darom”, kurioje ketina dalyvauti ir aukščiausi valstybės vadovai.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Prezidentūros darbuotojais dalyvaus talkoje sostinėje tvarkant Neries pakrantę nuo Valakampių tilto iki Verkių regioninio parko pradžios.

“Prezidentė kviečia visus šalies gyventojus prisijungti prie pavasarinės talkos, bendromis jėgomis susitvarkyti ne tik savo kiemus, bet ir savo apylinkes, apvalyti nuo šiukšlių labiausiai pamėgtas poilsio vietas ir sutikti pavasarį švaresnėje ir gražesnėje Lietuvoje”, – teigiama Prezidentūros pranešime.

Prie akcijos prisidės ir Seimo pirmininkė Irena Degutienė, kuri aplinką tvarkys šalia Upės ir Maloniosios gatvių sankirtos, netoli Džocharo Dudajevo skvero.

Premjeras Andrius Kubilius ketino tradiciškai tvarkyti Neries pakrantes Antakalnyje, tačiau dėl ligos akcijoje nedalyvaus.

“Premjeras aktyviai dalyvaudavo šioje prasmingoje akcijoje ir nuoširdžiai apgailestauja, kad negalės šiemet. Akcijos dalyviams jis linki sėkmės, jiems pavydėdamas”, – BNS premjero sveikinimą “Darom 2011″ dalyviams perdavė jo atstovas Virgis Valentinavičius.

Prie akcijos žada prisidėti ir kiti politikai, visuomenės veikėjai. Vilniaus meras Raimundas Alekna kartu su savivaldybės darbuotojais plušės Kalnų parke.

Šeštadienį į akciją “Darom” susirinkę žmonės bus raginami ne tik surinkti, bet ir rūšiuoti perdirbamas atliekas.

Akcijos dalyviai raginami švarintis organizuotai ir šiukšles palikti tam skirtose vietose, kad visos surinktos atliekos būtų tvarkingai išvežtos ir neliktų pakelėse.

Gyventojai patariama į šiukšlių surinkimo taškus nekrauti kiemuose susikaupusių atliekų, pavyzdžiui, padangų.

Dalyviai kviečiami atvykti į susirinkimo taškus, kurie paskelbti interneto svetainės www.mesdarom.lt skiltyje “kur eiti?”. Žmonės raginami atsinešti šiukšlių maišų bei pirštinių – organizatoriai perspėja, kad jų turimų priemonių visiems gali neužtekti.

Šiemet akcijos organizatoriai ragino didžiausią dėmesį atkreipti ne į šiukšlėmis užterštas vietas miestuose, o į nelegalius užmiesčių sąvartynus.

Lietuvoje 2011-aisiais numatoma sutvarkyti daugiau kaip 3 tūkst. 500 vietų.

Akcijos organizatoriai planuoja, kad iš visų šiukšlių išvežimo taškų atliekas pavyks išvežti per savaitę.

Akcija “Darom” pirmą kartą surengta 2008 metais Estijos savanorių. Tais pačiais metais Lietuvoje gamtos švarinimo akcijoje dalyvavo keli tūkstančiai savanorių. “Darom 2010″ dalyvavo 100 tūkst. savanorių, kurie surinko daugiau kaip 12 tūkst. tonų šiukšlių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...