2011 Liepos 01

Reikės deklaruoti ir per ES vidines sienas gabenamus grynuosius per 10 tūkst. eurų

veidas.lt

"Veido" archyvas
Penktadienį įsigalios reikalavimas deklaruoti ir per Europos Sąjungos (ES) vidaus sienas gabenamus grynuosius pinigus, kurių vertė viršys 10 tūkst. eurų (34,5 tūkst. litų), primana Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba (FNTT).

Nuo liepos 1 dienos įsigalioja Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo ir Administracinių teisės pažeidimų kodekso pakeitimai, kuriais nustatytas reikalavimas deklaruoti per bet kurią Lietuvos sieną gabenamus grynuosius pinigus, kurių vienkartinė suma viršija 10 tūkst. eurų ar ją atitinkančią sumą užsienio valiuta.

Pasak FNTT, įgaliotiems muitinės pareigūnams pareikalavus, gyventojai turės deklaruoti iš ES šalių į Lietuvą ir iš Lietuvos į ES bei per Lietuvą vežamas grynųjų pinigų sumas. Lėšos, kurios viršys 10 tūkst. eurų ar tą pačią sumą kita valiuta, turės būti deklaruotos. Tačiau visuotinio vežamų grynųjų pinigų deklaravimo nebus.

Vežamą grynųjų pinigų suma bus deklaruojama raštu. Muitinės pareigūnas pateiks deklaraciją, kurią turės užpildyti pats asmuo. Kilus įtarimams, kad deklaracijoje pateikti duomenys neteisingi, asmuo ir jo automobilis bei daiktai galės būti patikrinti. Reglamentuota, kad informaciją apie visus grynųjų pinigų gabenimo atvejus muitinės pareigūnai teiks FNTT.

Pasak FNTT, Tarptautinė praktika rodo, kad grynųjų pinigų nelegalus gabenimas yra vienas dažniausių pinigų plovimo elementų, kuriuo siekiama nuslėpti neteisėtą piniginių lėšų šaltinį ir kilmę, kilmės valstybę.

“Iki šiol Lietuvoje ir kitose Europos Sąjungos valstybėse nusikalstamu būdu įgytos lėšos buvo be trukdžių pervežamos į pageidaujamas valstybes, jose atliekamos tolesnės finansinės operacijos, taigi nelegalių lėšų kilmės valstybę atsekti buvo ypač sudėtinga”, – pabrėžiama pranešime.

Pakeitimai esą sudaro teisines prielaidas efektyviau taikyti pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos priemones, formuoja nepalankią erdvę pinigų plovimo ir teroristų finansavimo atsiradimo aplinkybėms.

Už deklaravimo tvarkos reikalavimų pažeidimus grės bauda nuo 1 tūkstančio iki 3 tūkstančių litų su galimybe konfiskuoti rastus grynuosius pinigus. Tokie pat veiksmai, padaryti asmens, bausto jau už minėtus pažeidimus, užtrauks baudą nuo 3 tūkstančių iki 10 tūkstančių litų su galimybe konfiskuoti rastus grynuosius pinigus.

Kaip žurnalistams anksčiau yra sakęs vidaus reikalaų ministras Raimundas Palaitis, papildomos kontrolės prireikė Lietuvai įstojus į Šengeno erdvę.

“Atsakomybė per išorines su trečiomis šalimis jau ir taip yra nustatyta, tačiau įstojus Lietuvai į Šengeno zoną Europos vidinės sienos yra nekontroliuojamos ir šitoje vietoje kovojant su šešėline ekonomika mums yra labai svarbu kontroliuoti grynųjų pinigų pervežimą”, – dėstė R.Palaitis.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...