2010 Rugpjūčio 04

Gydytojų Sąjunga

Reikalauja senosios receptų išdavimo tvarkos

veidas.lt

Lietuvos gydytojų sąjunga kartu su opozicinės socialdemokratų partijos atstovais reikalauja atšaukti šią vasarą įsigaliojusią naują receptų išdavimo tvarką.

Dėl šios tvarkos kreiptasi į Specialiųjų tyrimų tarnybą.

Pagal naują receptų išdavimo tvarką gydytojas, skirdamas vaistus, recepte gali rašyti tik bendrinį veikliosios medžiagos pavadinimą, o konkretų vaistą pacientas pasirenka vaistinėje.

Socialdemokratų partijos frakcijos seniūno pavaduotojas Juozas Olekas aiškina, kad ši tvarka leidžia pelnytis vaistininkams.

“Visas gydymas perkeltas ant keleto stiprių vaistinių tinklų komercijos direktorių. Jie sprendžia, kokį didžiausią pelną gali gauti vaistinių tinklas, prispausdamas iš vienos pusės vaistų gamintojus, jei jie nori patekti į parduodamų vaistų tarpą, iš kitos pusės paspausdamas savo darbuotojus vienu ar kitu būdu, kad jie parduotų konkretų vaistą”, – dėstė J.Olekas.

Jis teigia dėl šio klausimo Seimo pavasario sesijos pabaigoje kreipęsis į STT.

“Gydytojo atskyrimas nuo gydymo sukelia labai nemažą abejonių skaičių, kad kažkam tas yra naudinga. Juo labiau, kiek man žinoma, be šio sprendimo, po truputį didėja centralizuotų vaistų pirkimas ir auga atitinkamų didmenininkų įtaka, kurie gali pasakyti, kad jūsų vaistai bus perkami centralizuotai, jei juos pradėsite platinti per mūsų kompaniją”, – kalbėjo J.Olekas.

Jis ir Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) vadovas Liutauras Labanauskas trečiadienį Seime surengtoje spaudos konferencijoje tikino, kad turi būti grąžinta senoji receptų išdavimo tvarka, kai gydytojas recepte galėjo nurodyti konkretų vaisto pavadinimą. Anot jų, medikas geriausiai žino, koks konkretus medikamentas labiausiai tinka vienam ar kitam žmogui.

Anot J.Oleko, įtarimų kelia ir Sveikatos apsaugos ministerijos  “neveikimas” neskelbiant naujo kompensuojamųjų vaistų sąrašo.

Jo žodžiais, patvirtinus šį sąrašą, būtų taupoma po kelis šimtus tūkstančių ar daugiau Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų per mėnesį. Esą vilkinant sąrašo patvirtinimą, gali būti daromos išimtys vaistų kompanijoms.

“Vyksta diskusijos dėl tam tikrų išimčių, kurios neturi bendrų taisyklių (…) Arba jos pritaikomos konkrečiam vaistui, konkrečiai kompanijai, kuri gali padaryti įtaką nenuleidusi savo kainos. (…) Daromi dideli finansiniai nuostoliai pačiai sveikatos sistemai ir už tai turėtų prisiimti atsakomybę ir pats ministras”, – kalbėjo J.Olekas.

Anot jo, su STT taip pat turėtų aiškintis dėl galimos korupcijos sveikatos sistemoje.

“Tai naudinga atskiroms kompanijoms, kurios turi didesnę ar mažesnę įtaką, gamybinėms kompanijoms, kurios sugeba nemažinti kainos ir gauti išimtis savo vaistams, ir didmeninėms, kurios pristato vienų ar kitų gamintojų vaistus, užsitikrindamos išskirtinę galimybę centralizuotai parduoti tuos vaistus ir turėti gana nemažus pelnus”, – dėstė socialdemokratas.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. next next rašo:

    senoji tvarka leido pelnytis gydytojams, tai Oleko supratimu buvo teisingiau, nei pelnytis vaistininkams. xa xa xa


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...