2011 Vasario 23

Socialinė apsauga

Regormuojant Sodrą mokesčių bazė turės būti praplėsta

veidas.lt

Įgyvendinant Sodros reformą mokesčių bazė turės būti praplėsta, teigia Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas.

“Esminis dalykas, kaip mes visą šitą sistemą finansuosime? Būtina atskirti socialinio draudimo funkcijas nuo pensijų mokėjimo. Bazinė pensija turėtų būti finansuojama ne socialinio draudimo mokesčiu, o per kitus mokesčius ir valstybės biudžeto. Reikia aiškiai pasakyti, kad mokesčių bazė turės būti išplėsta”, – sakė Rimantas Dagys.

Anot jo, papildomų pajamų pensijoms gali būti gauta iš nekilnojamojo turto mokesčio, įvedus progresinius pajamų mokesčius, sumažinus šešėlinės ekonomikos mastą, rašo “Kauno diena”.

Pensijų sistemos reformą norima pradėti jau kitąmet. Tačiau pokyčiai esą bus laipsniški ir mokesčių nebus puolama iškart didinti. Manoma, kad reformavus pensijų sistemą, galėtų mažėti gyventojų nuo atlyginimo mokami mokesčiai “Sodrai”.

Šiuo metu dar neapsispręsta kurį pensijų reformos variantą pasirinkti: Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos proteguojamą vadinamąją taškų sistemą ar Lietuvos banko Ekonomikos departamento direktoriaus Raimondo Kuodžio siūlomą virtualių sąskaitų sistemą.

Antradienį vykusiame konsultaciniame Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) posėdyje ekspertas Teodoras Medaiskis tikino, jog taškų sistema leistų suvienodinti pensijas, o virtualių sąskaitų sistema esą sukurtų sąlygas, kad skirtingu metu išėję pensijon, bet vienodą darbo stažą turintys žmonės gautų skirtingas pensijas, nes joms daugiau įtakos galės turėti darbo užmokesčio dydis, infliacija ir kiti rodikliai.

R.Kuodžio teigimu, virtualių sąskaitų sistema esą būtų skaidresnė: žmogus tiksliai žinotų, kiek yra sukaupęs pensijai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...