2011 Sausio 17

Socialinė parama

Regionų atskirčiai mažinti – 1 mlrd. Lt

BNS

Per trejus metus regionų socialiniams ir ekonominiams skirtumams mažinti Vyriausybė numato skirti dar 1 mlrd. litų. Beveik visos lėšos bus skirtos iš Europos Sąjungos (ES) paramos fondų.

Pagrindinis investicijų į regioninius centrus, problemines teritorijas bei mažus miestelius tikslas – pasiekti, kad 2013 metais nė vienoje Lietuvos apskrityje vidutinis bruto darbo užmokestis nebūtų mažesnis kaip 80 proc. šalies vidurkio, o nedarbas šalies vidurkį viršytų ne daugiau nei trečdaliu, pranešė Ministro pirmininko tarnybos Spaudos tarnyba.

Numatoma, kad iki 2013 metų 15-oje miestų, esančių probleminėse teritorijose, bus kompleksiškai sutvarkyta viešoji infrastruktūra, atnaujinti 200 daugiabučių namų, beveik dešimtadaliu sumažės socialinio būsto laukiančių šeimų skaičius.

Numatyta baigti kompleksiškai sutvarkyti viešąją infrastruktūrą ir aplinką ir šimte kaimų bei mažų miestelių.

Tokią Vidaus reikalų ministerijos parengtą regionų socialinių ir ekonominių skirtumų mažinimo 2011-2013 metų programą pirmadienį patvirtino Vyriausybė.

Projekte teigiama, kad programa skirta visų Lietuvos regionų plėtrai skatinti, o daugiausia – Alytaus, Marijampolės, Tauragės, Telšių, Utenos, Mažeikių ir Visagino miestų.

Jame taip pat rašoma, kad panaudojant lėšas bus siekiama mažinti socialinius ir ekonominius skirtumus tarp Lietuvos regionų ir pačiose regionuose, didinti teritorinę socialinę sanglaudą.

2007-2010 metais buvo įgyvendinta daugiau nei tūkstantis projektų, kurių vertė – beveik 1,3 mlrd. litų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Kaip vertinate galimybę, kad S.Skvernelis vadovaus naujai Vyriausybei?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...