2011 Gegužės 23

Realu didinti minimalią algą nuo 2012 metų

veidas.lt

BFL
Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį pareiškė, kad yra realu nuo kitų metų padidinti minimalią mėnesinę algą (MMA).

“Visiškai bus realu kalbėti apie minimalios algos padidinimą nuo 2012-ųjų sausio”, – spaudos konferencijoje sakė D. Grybauskaitė.

Pasak prezidentės, dėl konkretaus dydžio bus sprendžiami rudenį.

“Dėl skaičių tikrai mes konkrečiai neturėtume dar kalbėti, biudžeto projektas ruošiamas. Principinis klausimas aptartas, iš principo sprendimas priimtas, galima sakyti, kad MMA bus galima didinti. O konkrečiai kiek, tai jau žiūrėsime kartu, kai bus svarstomas biudžetas tiek Vyriausybės, tiek Seime, tiek man pasirašant. Taigi svarbiausia yra principinis politinis sprendimas”, – spaudos konferencijoje kalbėjo prezidentė.

Premjeras Andrius Kubilius po Vyriausybės susitikimo su šalies vadove sakė tikintis, jog sprendimas dėl MMA didinimo bus baigtas derinti iki rudens.

“Mes jau anksčiau ir Trišalei tarybai, ir Seimui siūlėme atidėti dabar sprendimus dėl minimalios algos iki rudens, kai matysime biudžeto skaičius, kai matysime visas ekonomines ir finansines aplinkybes. Antras dalykas – Trišalė taryba pati pasiūlė susitikti su manimi, mes tą susitikimą ir organizuosime, nes lieka nesutarimas tarp stambių įmonių atstovų ir smulkaus verslo (atstovų – BNS), kurie į minimalios algos didinimą žiūri šiek tiek kitaip negu stambus verslas (…). Bet tie dalykai yra suderinami ir mes, tikiu, iki rudens tikrai rasime tinkamus sprendimus”, – sakė A. Kubilius.

Šiuo metu MMA Lietuvoje siekia 800 litų, o atskaičius mokesčius – 670 litų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...