2016 Liepos 21

Smurtas

Rasinis karas JAV

veidas.lt

"Scanpix" nuotr.

JAV nesiliauja išpuoliai rasiniu pagrindu. Liepos 17 d., sekmadienį, Luizianos valstijos sostinėje Baton Ruže nušauti trys policininkai.

Apie 8 val. 40 min. vietos laiku policija gavo pranešimą, kad prie parduotuvės pastebėtas žmogus su šautuvu. Susišaudymas įvyko policininkams pabandžius prisiartinti prie ginkluoto žmogaus. Jis buvo apsuptas ir galiausiai nušautas. Tai buvo juodaodis Gavinas Longas, šaudęs per savo 29-ąjį gimtadienį.  Liepos pradžioje Baton Ruže per konfliktą su policija buvo nušautas juodaodis 37-erių Altonas Sterlingas. Jo ir Minesotoje nušauto juodaodžio Philando Castile’o mirtys išprovokavo masinius protestus JAV, per kuriuos Dalase, Teksaso valstijoje, nušauti penki policininkai.

Šįmet iki liepos 18 d. JAV nuo policijos kulkų žuvo 639 žmonės, nušauta apie 30 policininkų. Tiktai keturiose JAV valstijose ir sostinėje Vašingtone visiškai uždrausta viešose vietose atvirai nešiotis užtaisytus ginklus.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...