2010 Gruodžio 28

Gamta

Ragina nešaudyti žvėrių

veidas.lt

Aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas antradienį paragino medžiotojus susilaikyti nuo medžioklės, nes ledu pasidengęs sniegas miškuose žvėrims yra sunkiai išbrendamas.

“Labai gerai pagalvokite, gal garbinga susilaikyti nuo medžioklės, kai gyvūnams sunku ir pajudėti, kai stirnos ir kiti kanopiniai kruvinomis kojomis vos išklampoja per apledijusias pusnis? Neabejoju, Lietuvos medžiotojai ne tik miško šeimininkai ir puoselėtojai, bet ir girių džentelmenai”, – sakoma ministro kreipimesi.

Besikeičiant oro temperatūrai ant gausiai žemę nuklojusio sniego paviršiaus susidarė stora ir sunkiai pralaužiama ledo pluta, pasak ministro, sunkiai įveikiama net šernams.

G.Kazlausko teigimu, ledo pluta laukiniams gyvūnams nebeleidžia pasiekti maisto ir tampa sunkiai praeinamu barjeru visiems stambesniems žvėrims.

“Kviečiu visus gamtos mylėtojus, puoselėtojus, ypač gyvenančius arčiau miškų ir gerai pažįstančius kiekvieną miško takelį ateiti į pagalbą žvėrims”, – sako ministras.

+370 5 2058512

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...