2011 Gegužės 14

Ragina leisti aukoti mišias lotynų kalba

veidas.lt

Scanpix

Vatikanas penktadienį paragino katalikų vyskupus visame pasaulyje paklusti popiežiaus nurodymui leisti kunigams aukoti mišias lotynų konservatyvių tikinčiųjų bendruomenėms, patinka jiems tai ar ne.

Vatikanas paskelbė instrukciją „Universae Ecclesiae“, įpareigojančią vykdyti 2007 metais išleistą Katalikų Bažnyčios vadovo dekretą, leidžiantį plačiau vartoti lotynišką liturgiją. Pastaroji buvo visuotinai vartojama iki 1962-1965 metais vykusio Vatikano II susirinkimo, per kurį buvo nutarta leisti aukoti mišias vietos kalbomis.

Galimybės aukoti lotyniškas mišias atkūrimas buvo vienas iš svarbiausių ultrakonservatyvių kunigų judėjimo reikalavimų. Šio judėjimo nariai buvo ekskomunikuoti 1998 metais, ir šis žingsnis nulėmė pirmąjį skilimą šiuolaikinėje Katalikų Bažnyčioje.

Penkių puslapių instrukcijoje, kurią paskelbė Tikėjimo doktrinos kongregacija, aiškiai leidžiama suprasti, jog popiežius pageidauja, kad vyskupai vykdytų jo nurodymus.

Nors instrukcijoje vartojama mandagi tarnybinė kalba, joje pabrėžiama, kad ganytojai privalo įtraukti lotyniškas mišias į liturgijos programas, jeigu to pageidauja pastovios konservatyvių tikinčiųjų grupės. Mažiausias tokios grupės dydis nėra nurodomas.

Dokumente taip pat sakoma, kad ganytojai turėtų “geranoriškai priimti” norinčius švęsti mišias tradicine forma ir privalo “leisti tokį celebravimą”.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...