2011 Gegužės 18

Ragina E. Lementauską trauktis iš Seimo

veidas.lt

BFL

Seimo Pirmininkė Irena Degutienė ragina Evaldą Lementauską trauktis iš Seimo. Anot parlamento vadovės, balsavimo, per kurį nebuvo panaikinta neliečiamybė šiam parlamentarui, rezultatai padarė žalą visų politikų reputacijai, iš esmės tai kenkia visai Lietuvos politinei sistemai ir skatina piliečių nusivylimą teisingumu.

“Šiuo atveju ir ponas Lementauskas pasielgė nesąžiningai ateidamas ir paimdamas mandatą, ir vos ne dievagojosi, kad jis ne dėl to ateina į Seimą pagal Tvarkos ir teisingumo partijos sąrašą, kad prisidengtų Seimo nario mandatu ir neliečiamybės imunitetu. Pasirodo, kad jis taip ir padarė. Dabar aš raginčiau p. Lementauską, jeigu jis yra garbingas ir sąžiningas žmogus, pačiam trauktis iš Seimo ir taip išgelbėti ir savo, ir savo buvusių partijos žmonių, per kurių sąrašą pateko į Seimą, ir viso Seimo reputaciją ir garbę”, – sakė I. Degutienė trečiadienį interviu “Žinių radijui”.

Gegužės 10 d. Seimas nepanaikino parlamentaro E. Lementausko teisinės neliečiamybės. Už rezoliucijos projektą, siūlantį panaikinti E. Lementausko teisinę neliečiamybę, balsavo 68 Seimo nariai, niekas nebalsavo prieš, 4 Seimo nariai susilaikė.

Pagal Seimo statutą, kad rezoliucija būtų priimta, už ją turėjo balsuoti ne mažiau kaip 71 Seimo narys.

Taigi Seimas neatsižvelgė į laikinosios tyrimo komisijos siūlymą sutikti, kad parlamentaras E. Lementauskas būtų traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimtas ar kitaip suvaržyta jo laisvė.

Svarstymo metu parlamentaras E. Lementauskas atmetė kaltinimus, teigdamas, kad nėra davęs kyšio Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariui Vidui Urbonavičiui ir yra tapęs provokacijos auka.

Generalinis prokuroras Darius Valys kreipėsi į Seimą, prašydamas duoti sutikimą panaikinti Seimo nario E. Lementausko teisinę neliečiamybę, primena ELTA. Baudžiamosios bylos duomenimis, E. Lementauskas kaltinamas bandymu papirkti Vilniaus miesto tarybos narį.

Pagal Seimo statutą, be Seimo sutikimo jo narys negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma Seimo nario laisvė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...