2011 Kovo 18

Politika

R.Žylius ketina papildyti VTEK pateiktą interesų deklaraciją

veidas.lt

Prezidentės Dalios Grybauskaitės ūkio ministru ketvirtadienį paskirtas Rimantas Žylius ketina papildyti 2009 metais Valstybinei tarnybinės etikos komisijai (VTEK) pateiktą interesų deklaraciją.

“Deklaraciją papildysiu artimiausiu metu. Kartu su teisininkais ieškome visko, kas gali būti panašu ir nepanašu į interesų konfliktus”, – BNS sakė R.Žylius. Jis nenorėjo konkretizuoti, ką pildys deklaracijoje, tačiau paminėjo, kad yra investavęs į investicinius fondus.

Paklaustas apie neatitikimus tarp jo turto deklaracijos ir VTEK pateiktos deklaracijos, R.Žylius pripažino, kad “gali būti kokia klaida”, tačiau sakė viską ketinantis ištaisyti.

“Tam skiriu daugiau dėmesio nei norėčiau”, – kalbėjo paskirtasis ūkio ministras.

VTEK 2009 metais pateiktoje deklaracijoje R.Žylius nurodė, kad yra bendrovių “Hewlett Packard Company” (JAV), “Klaipėdos nafta” ir “Sveiki produktai” akcininkas.

Akcijų kiekis deklaracijoje nenurodytas, tačiau R.Žylius BNS informavo, kad jam priklauso 7,97 proc. “Sveikų produktų”, 0,058 proc. “Klaipėdos naftos” ir 0,00003 proc. tarptautinės “Hewlett Packard Company” akcijų.

Deklaracijoje nurodyta, kad R.Žylius ir jo sutuoktinė Kristina Vaivadaitė 2008-2009 yra suteikęs 75-100 tūkst. litų dydžio paskolą “Sveikiems produktams”, 2009 metų vasarį iš “Nordea Bank” yra gavęs 100-150 tūkst. litų paskolą būstui įsigyti, “Swedbank” padėję indėlį, kurio suma yra nuo 100 tūkst. iki 150 tūkst. litų.

2009 metų turto deklaracijose, kurias skelbia “Valstybės žinios”, nurodyta, kad bendra R.Žyliaus ir K.Vaivadaitės negrąžintų paskolų suma siekia 534,9 tūkst. litų. R.Žylius deklaravo, kad yra paskolinęs ir nesusigrąžinęs 29 tūkst. litų, o K.Vaivadaitė – 50 tūkst. litų.

Turto deklaracijoje taip pat nurodyta, kad K.Vaivadaitė turi 135,6 tūkst. litų piniginių lėšų, tuo tarpu R.Žylius piniginių lėšų nedeklaravo.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...