2010 Rugpjūčio 17

Teatras

R. Tuminas lieka Vilniaus mažojo teatro meno vadovu

veidas.lt

Valstybinio Vilniaus mažojo teatro (VVMT) kolektyvui antradienį pristatyta naujoji teatro vadovė Greta Cholina tvirtino, jog teatrui reikia permainų, kad jis būtų gyvesnis. Dirbti teatre lieka ir buvęs jo vadovas Rimas Tuminas.

“Laikas labai sudėtingas, bet tuo pačiu ir geras, nes jis reikalauja permainų”, – kalbėjo naujoji VVMT vadovė.

Ji teigė, kad tarsis su visu teatro kolektyvu, kokių permainų reikia, bei pabrėžė, kad turėtų būti peržiūrėta organizacinė teatro struktūra, pokyčių reikalauja ir teatro finansavimas.

Ji tikino, kad teatras turi didžiulį potencialą, jis gali tapti dar gyvesnis.

“Manau, kad suderinę mūsų veiksmus, kalbėdami ir bendraudami padarysime teatrą dar gyvesnį, ir jis bus toks, kad juo norės visi gyventi, jame dirbti”, – tvirtino G.Cholina.

Ji sakė, kad teatro įkūrėjas Rimas Tuminas bus teatro meno vadovas. Pati G.Cholina ne tik vadovaus VVMT, bet antraeiles pareigas eis ir sesers Anželikos Cholinos šokio teatre.

Pasibaigus kadencijai iš VVMT vadovo pareigų pasitraukęs R.Tuminas taip pat tvirtino, kad permainų teatrui reikia.

“Jaučiu, kad mes pavargome, tapome cinikais (…) Čia situacija irgi sudėtinga, (reikia – BNS) įveikti nihilistinę pesimistinę nuotaiką (…) Visada naujas išbandymas – įdomu. Dabar noriu paklusti, kad man lieptų”, – kalbėjo režisierius.

R.Tuminas sakė, kad šiuo metu teatrui reikia jauno ir valingo žmogaus.

VVMT įkūrėjas teigė, kad toliau statys spektaklius Vilniuje ir galės grįžti prie “subalansuoto gyvenimo”.

G.Cholina liepos pabaigoje laimėjo Kultūros ministerijos skelbtą konkursą VVMT vadovo pareigoms eiti.

Į šį postą be G.Cholinos pretendavo kino režisierius Audrius Juzėnas ir scenografas Andrius Žibikas, laikinai ėjęs teatro vadovo pareigas.

Kultūros ministras Arūnas Gelūnas tuomet tvirtino, kad pasirinkta G.Cholina, nes jos “tiek vadybinė, tiek kūrybinė, tiek asmeninė vizija pasirodė turinti daugiau potencijos ir galinti pateisinti lūkesčius”.

Vilniaus mažajam teatrui pastaruosius penkerius metus oficialiai vadovavo jį įkūręs R.Tuminas. Jis taip pat eina Maskvos J.Vachtangovo teatro vadovo pareigas. Jo sutartis su šiuo garsiu Maskvos teatru sudaryta iki 2013 metų.

Vilniaus mažasis teatras įkurtas 1990 metais. 1997 metais jam suteiktas valstybinio teatro statusas. 1999 metais už nuopelnus Vilniaus miestui jis apdovanotas garbingu sostinės savivaldybės apdovanojimu – šv. Kristoforo statulėle.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...