2010 Gruodžio 16

Lietuva

R.Šarkinas dar vadovaus Lietuvos bankui

veidas.lt

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Reinoldijus Šarkinas turėtų laikinai vadovauti centriniam bankui ir po 2011 metų vasario 14-osios – pasibaigus trečiajai penkerių metų kadencijai.

Prezdentė Dalia Grybauskaitė gruodžio 15 dieną pasirašė tai numatantį dekretą ir teikia jį svarstyti Seimui. R.Šarkinas laikinuoju Lietuvos banko vadovu turėtų būti, kol Seimas patvirtins naują centrinio banko vadovą.

Lietuvos banko valdybos narys Audrius Misevičius BNS sakė, kad viena pagrindinių priežasčių, kodėl siūloma kiek pratęsti R.Šarkino darbą, yra Seimo darbo grafikas. Kita priežastis – norima, kad skiriant naują valdybos pirmininką jau būtų įsigalioję Lietuvos banko įstatymo pakeitimai.

Įsigaliojus pataisoms, kurias Vyriausybė jau pateikė svarstyti Seimui, Lietuvos banko valdybos pirmininko atlyginimas turėtų mažėti maždaug ketvirtadaliu, o jo pavaduotojų ir valdybos narių kadencijos sumažėtų nuo devynerių iki šešerių metų.

Seimo žiemos sesija baigsis kitą savaitę – gruodžio 23 dieną, o pavasario sesija prasidės tik kitų metų kovo 10 dieną. Seimo žiemos sesija po Naujųjų metų gali būti pratęsta arba gali būti šaukiama neeilinė sesija, tačiau sprendimai dėl to kol kas dar nepriimti.

Lietuvos banko vadovo kandidatūrą Seimui turi teikti D.Grybauskaitė, tačiau Prezidentūra kol kas apie galimus kandidatus neužsimena.

Politikos užkulisiuose jau pradėta svarstyti, kas galėtų pakeisti ilgametį Lietuvos banko vadovą. Minimos R.Šarkino pavaduotojos Ramunės Zabulienės, centrinio banko ekonomikos departamento vadovo Raimondo Kuodžio ir net finansų ministrės Ingridos Šimonytės pavardės.

Nuo 1996-ųjų vasario Lietuvos bankui vadovaujantis R.Šarkinas, prieš porą metų viešai prabilęs, kad ši kadencija jam bus paskutinė, patvirtina, kad poste ilgiau neliks, net jei ir sulauktų pasiūlymo toliau vadovauti bankui, o apie galimus konkrečius kandidatus, kurie verti eiti šias pareigas, nelinkęs kalbėti.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. klipata klipata rašo:

    Šis senas lapinas sekė saldžiu balseliu pasakėles daug metelių ,o ne Lietuvai plušėjo.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...