2011 Birželio 02

R. Palaitis susitiko su profsąjungos atstovais

veidas.lt

BFL

Šiandien vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis susitiko su Vidaus reikalų sistemos respublikinės profesinės sąjungos atstovais aptarti aktualius klausimus, susijusius su statutine tarnyba.

„Susitikti ir pasikalbėti apie problemas, drauge ieškoti jų sprendimo būdų jau tapo gražia tradicija. Džiaugiuosi, kad vyksta konstruktyvus dialogas“, – teigė ministras R. Palaitis.

Susitikime dalyvavę Vidaus reikalų ministerijos specialistai atsakinėjo į Loretos Soščekienės vadovaujamos Vidaus reikalų sistemos respublikinės profesinės sąjungos atstovų klausimus, pasikeitė nuomonėmis apie Valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų ir valstybės tarnautojų pareiginės algos (atlyginimo) bazinio dydžio, taikomo 2012 m., įstatymo projektą, Pareigūnų ir karių, išleidžiamų į pensiją, socialinio prisitaikymo, medicininės reabilitacijos bei profesinio orientavimo į kitas veiklos sritis sistemos sukūrimo programą bei Valstybinių pensijų sistemos pertvarkymo koncepciją. Sutarta, jog šiems klausimams bus skiriamas ypatingas dėmesys: tiek ministerijos, tiek profsąjungos atstovai vertins situaciją, keisis siūlymais bei informacija ir sieks racionalių sprendimų.

Profesinės sąjungos atstovams reiškiant susirūpinimą dėl Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento finansavimo bei dėl to kylančio poreikio ugniagesiams eiti nemokamų atostogų, ministras R. Palaitis pabrėžė, jog šis jautrus klausimas nėra pamirštas. Artimiausiu metu tai bus aptarta su ministru pirmininku, tačiau konkretesnių sprendimų greičiausiai bus galima sulaukti tik svarstant kitų metų biudžeto projektą.

Vidaus reikalų sistemos respublikinės profesinės sąjungos atstovai ministrui išsakė ir savo baimes dėl pareigūnų skaičiaus mažinimo, kuris esą laukia po Lietuvoje vyksiančio Europos vyrų krepšinio čempionato. „Tokių ketinimų nežinau ir nesu apie juos girdėjęs. Tikiuosi, jog statutinių pareigūnų vadovai tiesiogiai paaiškins situaciją ir išsklaidys gandus ir baimes“, – sakė vidaus reikalų ministras.

Sutarta, jog kitas Vidaus reikalų ministro ir profsąjungos atstovų susitikimas bus organizuojamas rudenį, kai bus aiškiau įvertinta esama situacija ir sukonkretinti sprendimai dėl atlyginimų, pareigūnams taikomų medicininės reabilitacijos ir kitokių garantijų bei kitų metų biudžeto projekto.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...