2011 Sausio 11

Politika

R.Paksas turi pademonstruoti, kad supranta klydęs – A.Kubilius

veidas.lt

Premjeras Andrius Kubilius sako, kad per apkaltą iš prezidento pareigų pašalintam Rolandui Paksui derėtų parodyti, kad jis supranta klydęs.

“R.Paksas turėtų pademonstruoti, kiek jisai suvokia savo klaidas ir savo nusižengimus, dėl kurių jam taikomos tokios teisinės sankcijos. Aš to dar niekad nesu girdėjęs ir nesu matęs”, – interviu Lietuvos radijui antradienį sakė premjeras.

Ministras pirmininkas sakė, kad pagal praktiką bausmė Lietuvoje sumažinama, kai žmogus prisipažįsta klydęs ir “labai aiškiai suvokia, kad toliau taip elgtis negalima”.

A.Kubilius taip pat sakė nesiimantis prognozuoti, ar R.Paksas galėtų kandidatuoti į Seimą jau 2012 metais.

Strasbūre įsikūręs tarptautinis teismas praėjusią savaitę paskelbė, jog Lietuva pažeidė Europos žmogaus teisių konvenciją, uždrausdama R.Paksui visą gyvenimą būti renkamam į parlamentą. EŽTT pareiškė, kad įstatyme įtvirtintas “nuolatinis” ir “neatšaukiamas” draudimas yra neproporcingas.

Vyriausybė pirmadienį pranešė ketinanti sudaryti ekspertų darbo grupę, kuri spręs, kokius Lietuvos teisės aktus reikia keisti dėl Strasbūro teismo sprendimo įgyvendinimo.

KT pirmadienį savo ruožtu pareiškė, kad įgyvendinant EŽTT sprendimą R.Pakso byloje būtina keisti Lietuvos Konstituciją, nes atsirado nesuderinamumas tarp pagrindinio šalies įstatymo ir Europos žmogaus teisių konvencijos.

Partija “Tvarka ir teisingumas” antradienį informavo, kad dėl Strasbūro teismo sprendimo įgyvendinimo R.Paksas inicijuoja atskirą “tarptautinę teisės ekspertų grupę”.

Pasak pranešimo, R.Pakso inicijuojamoje darbo grupėje jau sutiko dalyvauti profesoriai Saulius Arlauskas ir Alfonsas Vaišvila ir buvęs Tarptautinio prisiekusiųjų arbitrų instituto Europos skyriaus prezidentas Eugen Salpius. Pastarasis buvo R.Pakso advokatas, sprendžiant jo bylą EŽTT.

Politikas teigia stipriai abejojantis, kad Vyriausybės pasamdyti ekspertai bus nešališki. Jis taip pat teigia kreipęsis į Vyriausybę, kad ši į jo sudaromą darbo grupę deleguotų savo atstovą.

R.Paksas iš prezidento posto pašalintas 2004 metais, Konstituciniam Teismui (KT) pripažinus, kad jis šiurkščiai pažeidė šalies Konstituciją ir sulaužė priesaiką, kai suteikė Lietuvos pilietybę verslininkui Jurijui Borisovui už šio duotą finansinę paramą ir leido verslininkui suprasti, kad dėl jo teisėsaugos institucijos atlieka tyrimą bei klausosi jo pokalbių.

Atsižvelgdamas į KT išaiškinimą, Lietuvos parlamentas 2004 metais netrukus po R.Pakso apkaltos įstatyme įtvirtino, kad “Seimo nariu negali būti renkamas asmuo, kurį Seimas apkaltos proceso tvarka pašalino iš užimamų pareigų ar panaikino jo Seimo nario mandatą”. Pagal KT išaiškinimą, R.Paksui taip pat uždrausta eiti kokias nors kitas pareigas, kur būtina priesaika, pavyzdžiui, jis negali tapti ministru.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...