2016 Balandžio 18

R.Malinauskas: „Pažadu, Druskininkai ateityje tikrai dar nustebins išskirtiniais projektais“

veidas.lt

Diana Sinkevičiūtė

Didžiausias Lietuvoje tarptautinis Druskininkų kurortas skaičiuoja per 2015-uosius nuveiktus darbus ir neketina nustoti stebinti Druskininkų miesto svečių naujais projektais. Sėkmingai sezoniškumą įveikęs kurortas pelnytai gali būti vadinamas Lietuvos turizmo sostine. Apie praėjusių metų iššūkius ir ateities planus kalbamės su Druskininkų miesto meru Ričardu Malinausku.

– Druskininkų miesto mero pareigas einate jau ne vieną kadenciją, tačiau tiesiogiai išrinktas esate pirmą kartą. Ar svarbus jūsų darbui buvo miesto gyventojų išreikštas pasitikėjimas?

– Žinoma, rinkimuose tiesiogiai man, kaip merui ir kaip žmogui, išreikštas druskininkiečių pasitikėjimas – be galo svarbus. Net 70 proc. visų rinkėjų balsų pirmajame rinkimų ture yra įrodymas, kad kartu su komanda dirbome teisinga kryptimi, ir stimulas dar labiau stengtis bendruomenės labui.

Noriu pasidžiaugti, kad sprendimas rinkti me­rus tiesiogiai sudarė sąlygas žmonėms aiškiai iš­reikšti savo nuomonę, – nuo šiol visose Lietuvos savivaldybėse mero darbą dirba didžiausią bendruomenės pasitikėjimą pelnę žmonės. Tai labai svarbu, juk savivalda dirba žmonėms.

 

– Po pirmųjų Lietuvoje tiesioginių merų rinkimų praėjo metai. Ką pavyko per juos nuveikti?

– Suprantu, kad visiems labai įdomu, kokie buvo pirmieji metai po tiesioginių merų rinkimų, ta­čiau Druskininkų savivaldybės meru dirbu jau 16 metų ir visas tas laikas man yra vienodai svarbus ir reikšmingas.

Be abejo, Druskininkai praėjusiais metais tu­rė­jo kuo nudžiuginti bendruomenę ir kurorto svečius, tačiau noriu pabrėžti, kad projektų įgyven­­dinimas priklauso ne tik nuo gražių norų, bet ir nuo galimybių. Vienokios galimybės buvo prieš 10 metų, kitokios – prieš penkerius, dar kitokios – šiandien. Bet sutelkę visus administracinius ge­bė­­­jimus ir išmonę stengiamės išnaudoti bent men­­kiausią šansą sukurti kažką išskirtinio, unikalaus, naudingo bendruomenei ir svečiams.  Pui­kus­ to pavyzdys – Druskininkuose įgyvendinti projektai.

– Kokius projektus jau pavyko įgyvendinti?

– Metų pradžioje Druskininkuose atidarytas Sportininkų rengimo centras. Tai objektas, naudingas šalies ir tarptautinei sportininkų bendruomenei, o jau kitais metais centre vyks pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionato finalinis Pa­saulio taurės etapas.

Nuoširdžiai džiaugiuosi strateginio Drus­ki­nin­kų turizmo infrastruktūros objekto – UAB Drus­ki­­ninkų sveikatinimo ir poilsio centro „Aqua“ plė­tra. Metų pabaigoje duris atvėrė centrui priklausantis išskirtinio interjero viešbutis „Flores“ bei SPA centras, o visas kompleksas nuo šiol sujungtas stiklinėmis galerijomis. Tokio prabangaus, ry­tie­tiško stiliaus viešbučio Lietuvoje niekur nėra – viešbučio dizaineriai sukūrė išskirtinį interjerą, kurio detalės atplukdytos iš Tolimųjų Rytų. Drus­kininkai nuo šiol gali didžiuotis ne tik tuo, kad čia žiemą galima atrasti vasarą, o vasarą – žie­mą, bet ir tuo, kad neišvykus iš Lietuvos galima nusikelti į tolimąją Balio salą Indonezijoje.

Praėjusiais metais Druskininkuose atidarytas ana­logų Lietuvoje neturintis Lynų kelias, sujungęs mano jau minėtus lankomiausius kurorto objektus – miesto centre esantį Vandens parką ir „Snow Areną“. Lynų kelias pritaikytas ir judėjimo negalią tu­­­­rintiems miestiečiams bei kurorto svečiams. Neįgaliesiems pritaikyta ir didžioji dalis mies­­to in­frastruktūros: sukūrėme neįgaliesiems skirtą savival­dybės žemėlapį, neįgalieji gali mė­gau­tis Van­dens parko ir „Snow Arenos“ paslaugomis, specia­liai judėjimo negalią turintiems žmonėms pritaiky­tas ir vienas populiariausių Ilgio ežero paplūdimių.

Man, kaip merui, labai svarbu, kad tokie iš­skir­tiniai objektai, kaip centras „Aqua“ bei žiemos pra­­­mogų kompleksas „Snow Arena“, ne tik nėra do­tuojami iš savivaldybės biudžeto, bet netgi at­virkščiai – patys dirba bendruomenės labui remda­mi renginius, šventes, bendruomenę. So­cia­li­nė atsakomybė yra labai svarbi.

– Akivaizdu, kad miesto svečiams Druskininkai turi ką pasiūlyti, o kaip sekasi į bendruomenę įtraukti Druskininkų gyventojus?

– Jei kalbame apie bendruomeniškumą, praėjusiais metais duris atvėrė atnaujintas Karolio Di­nei­kos sveikatingumo parkas. Tai parkas, už kurį visi kartu, surėmę pečius, kovojome ir siekėme, kad senąsias sveikatinimo tradicijas menanti vieta nebūtų privatizuota. Šiandien šis parkas išsaugotas visiems: turtingas savo istorija ir tradicijomis, jis kviečia lankytojus išbandyti atgaivin­tas unikalias senąsias procedūras, šeimos su vaikais gali aktyviai leisti laisvalaikį: važinėti at­nau­jintais takais, žaisti vaikų žaidimų aikštelėje, sportuoti gimnastikos ir sporto aikštelėse bei mechaninių treniruoklių take.

Net devynios iš 10-ies Druskininkų savivaldybės kaimiškųjų bendruomenių jau turi savo bendruomenės namus, kuriuose aktyviai veikia meno kolektyvai, susiburiama per įvairias šventes, rengiami edukaciniai užsiėmimai, teminės senosiomis dzūkų tradicijomis paremtos vakaronės. Džiaugiuosi bendruomeniškais, kūrybingais ir darbščiais kaimiškųjų teritorijų gyventojais, or­ga­nizuojančiais renginius ir savivaldybės gyventojams, ir svečiams.

Labai smagu žiūrėti į aktyvų savivaldybės jaunimą. Iki šiol Druskininkų jaunimo užimtumo centras garsėjo kaip viena moderniausių erdvių visoje Lietuvoje, puikiai pritaikytų jaunimo veikloms, o praėjusiais metais šalia centro įrengtos naujos aikštelės, skirtos riedlentėmis, riedučiais ir BMX dviračiais važinėjančiam Druskininkų jaunimui. Labai džiaugiuosi, kad centras ne tik įrengė aikšteles, bet ir įsigijo visą reikiamą in­ven­torių, tad jaunuoliai yra aprūpinti viskuo, ko reikia aktyviam ir, svarbiausia, prasmingam laisvalaikiui.

– Akivaizdu, kad per metus pasiekta nemažai. Tai vis dėlto kokia Druskininkų sėkmės formulė?

– Tiek aš, kaip meras, tiek visa mano komanda tu­rime stiprias vertybes ir nuostatas, žinome bendruomenės poreikius ir aiškiai matome ku­rorto ateities perspektyvas, todėl taip, kaip dirbome iki šiol, dirbsime ir ateityje, neatsižvelgdami į jokias politines peripetijas.

Už Druskininkų sėkmę esu dėkingas visiems krašto žmonėms, kūrusiems ir tebekuriantiems savo miestą. Mylėdami savo kraštą visi kartu su­kūrėme tai, ką šiandien visa Lietuva laiko pavyzdžiu, – matomą ir giriamą kurortą, turintį ypatin­gą aurą, kultūrą, vertybes.

Mylėdami savo kraštą visi kartu su­kūrėme tai, ką šiandien visa Lietuva laiko pavyzdžiu.

Tačiau tenka apgailestauti, kad bendruomenėje atsiranda narių, kurie kurstydami nesantaiką bei norėdami tenkinti savo interesus pamina daug metų puoselėtą kurorto įvaizdį. Kurdami skundus ir šmeižto akcijas dėl savo asmeninių ar siaurų partijos interesų tie žmonės menkina Druskininkus ir viską, kas sukurta bendruomenės rankomis. Tokiems niekada nebuvo ir ne­bus vietos mano komandoje – aš tikiu, kad jų poelgius įvertins ir žmonės.

– Nuveiktus darbus skaičiuoti smagu, tačiau nauja kadencija dar tik įsibėgėjo. Ką galite pažadėti miesto svečiams ir gyventojams ateinančiais metais?

– Galėčiau nesustodamas kalbėti apie Druski­nin­kuose įgyvendintus ir planuojamus projektus, apie čia gyvenančių žmonių lūkesčius ir svajones, tačiau žinau, kad visus domina ir politinė si­tuacija. Todėl noriu pasakyti: gyvenimas nestovi vietoje, tam tikros aplinkybės koreguoja planus, bet turime išlikti ištikimi savo vertybėms ir pa­ma­tiniams principams. Todėl užtikrinu: Drus­ki­ninkai augo ir augs kaip tarptautinis kurortas, ku­ris kasmet gražėja ir tobulėja.

Yra ne vienas pasirinkimas ir esu tikras, kad pasirinksime teisingiausią kelią, o prioritetas visada bus darbai, ateities planai ir ryžtas.

Aš ir visa mano komanda kartu su druskininkiečiais dirbsime tam, kad progresas nesustotų. Jau ne kartą esu sakęs ir galiu tik pasikartoti: kol jaučiu bendruomenės palaikymą, tol dirbsiu ku­rorto ir žmonių labui. Ir čia nereikia ieškoti politinių aspektų, nes aš visada maniau, kad visų di­delių ir reikšmingų darbų pagrindas yra komanda. Nesureikšminkite politinės priklausomybės – priminsiu, kad ne vienoje Lietuvos savivaldybėje dirba merai iš opozicinių partijų arba nepriklausydami jokiai partijai, tad ir Druskininkų situacija ne išskirtinė. Yra ne vienas pasirinkimas ir esu tikras, kad pasirinksime teisingiausią kelią, o prioritetas visada bus darbai, ateities planai ir ryžtas.

Pažadu, Druskininkai ateityje tikrai dar nu­stebins išskirtiniais projektais, o kol kas kviečiu visus atvykti į Druskininkus ir įsitikinti, kad darbai čia nesustojo: pasigrožėkite šimtatūkstantine narcizų jūra, išmėginkite Lynų kelią, pasivaikščiokite Karolio Dineikos sveikatingumo parke, pasisemkite druskininkiečių energijos ir optimizmo.

Užs. Nr. BSS 2368

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...