2011 Gruodžio 05

PVM nedidės, valstybės išlaidos bus mažinamos 4 proc.

veidas.lt

Vyriausybė pirmadienį paskelbė nutarusi nedidinti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) iki 23 proc. Kad būtų užlopyta 800-900 mln. litų galinti siekti biudžeto skylė, 4 proc. bus mažinamos valstybės išlaidas, ką siūlė liberalai.

Deja, sumažintos pensijos iki ikikrizinio lygio bus atkurtos tik 50 proc.

Ministro Pirmininko Andriaus Kubiliaus teigimu, valstybės išlaidas mažinti tenka dėl pablogėjusių euro zonos šalių ir Lietuvos ekonomikos augimo prognozių, kurios verčia ieškoti būdų, kaip užtikrinti šalies viešųjų finansų sistemos stabilumą.

“Jeigu rugsėjo ar spalio mėnesio pradžioje euro zonos problemų poveikio mūsų ekonomikai nelabai galėjome įžiūrėti, tai šiuo metu tas poveikis yra labai ryškiai matomas, todėl kitų metų prognozės buvo labai ryškiai sumažintos tiek BVP augimo, tiek biudžeto pajamų prasme. (…) Pagrindinė mūsų nuostata – išsaugoti viešųjų finansų deficitą, ne didesnį kaip 3 proc. – išlieka principinė, dėl kurios niekas šiandien nesiginčija”, – po Vyriausybės pasitarimo kalbėjo Premjeras.

Pasak A. Kubiliaus, biudžeto išlaidų apkarpymas lies tiek valstybės, tiek “Sodros”, tiek Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetus. Dėl šios priežasties nuo kitų metų sausio 1 d. dėl sunkmečio sumažintos pensijos bus atkuriamos tik 50 proc.

“Tai iš tiesų sudėtingas, nelengvas sprendimas, bet garantuojantis, kad visų mūsų pamatinis dalykas – lito stabilumas ir galimybė be didesnių sutrikimų išmokėti pensijas ir atlyginimus būtų garantuojamas. Šiuo atveju valstybės galimybės atstatyti sumažintas pensijas visada buvo siejamos su ekonomikos atsigavimo perspektyvomis. Deja, ne nuo mūsų priklausančių priežasčių tos perspektyvos šiuo metu atrodo blogiau, nei buvo galima galvoti rugsėjo-spalio mėnesiais”, – akcentavo A. Kubilius.

Finansų ministrė Ingrida Šimonytė informavo, kad mažinant biudžeto lėšas tikimasi sutaupyti maždaug 600 mln. litų valstybės biudžeto lėšų. Įtraukus PSDF ir “Sodros” biudžetus sutaupyta suma siektų 1 mlrd. litų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (3)

 1. kada kada rašo:

  bus sumazintas seimo nariu skaicius per puse, kaip kazkada buvo siuloma. Jus pasiziurekite Rusijos dumoje tik 315 nariu, o cia nusmurgusioj lietuvoj kur visi zmones baigia issibegioti 141 snukis sedi ir ryja musu pinigus. Sutaupytume nemazai

 2. Ona Ona rašo:

  kodel niekas nenori keisti rinkimu istatymo, geriau butu visiems pilietiskai neiti i rinkimus.

 3. Jonas Jonas rašo:

  kodel Simonyte nesiulo “Snoro” buvusi banka pakeisti i valstybini komercini banka? Toks bankas butu geriau Lietuvai. Gal uzsienieciu bankai vyriausybei moka kokias nezinomas palukanas.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...