2011 Vasario 22

Energetika

PVM lengvata – tik renovotiems namams

veidas.lt

Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą – 9 proc. tarifą už šildymą siūloma suteikti tik renovuotų arba renovuojamų būstų savininkams.

Keliama ir dar viena sąlyga – norint gauti lengvatą, po renovacijos būsto energetinė būklė turėtų pasiekti D klasę.

Tokiam siūlymui antradienį pritarė Seimo valdybos sudaryta parlamentarų darbo grupė, rengianti pasiūlymus dėl įstrigusio daugiabučių modernizavimo. Galutinai už visas idėjas, kaip paskatinti daugiabučių modernizavimą, darbo grupė dar balsuos.

Aplinkos ministerijos Statybos ir būsto skyriaus departamento specialistas Vytautas Jonaitis sako, kad valstybei per brangu bus administruoti PVM lengvatą, jei ji bus taikoma tik daliai gyventojų.

“Iš pirmo žvilgsnio atrodo patrauklus siūlymas, bet pasigilinus į įvairias pasekmes, tai susidurtume su neapibrėžtumu. Įmanoma, aišku, nustatyti lengvatos taikymo kriterijus, bet administravimo klausimas nėra paprastas”, – BNS sakė V.Jonaitis.

Jis atkreipė dėmesį kad tokia PVM lengvatos už šildymą taikymo sistema gali būti traktuojama kaip socialiai neteisinga: “Mažiau uždirbantys žmonės mažiau gali ir investuoti į būsto atnaujinimą, o dar nebetaikant PVM lengvatos, jie gautų dar didesnes sąskaitas už šildymą. Tie, kurie labiau pasiturintys, namus susitvarkę, gautų mažesnes sąskaitas”, – sakė V.Jonaitis.

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto vadovas Jonas Šimėnas naują PVM lengvatos taikymo būdą remia: “Ekonominis mechanizmas, kuris vers per kišenę galvoti – nori mažiau mokėti už šilumą, tai dalyvauk renovacijoje, sutaupysi, nes už šildymą reikės mažiau mokėti, be to, gausi ir PVM lengvatą”, – BNS sakė J.Šimėnas.

Jis sako, kad analogiška tvarka turėtų būti taikoma ir daugiabučių, ir kitų gyvenamųjų bei komercinių patalpų savininkams.

Atitinkamą siūlymą dėl PVM lengvatos už šildymą pateikė Būsto valdymo ir priežiūros rūmai.

“Gaunantiems kompensacijas už šilumą yra beveik tas pats, bus namas atnaujintas ar nebus. Todėl jie nedaug lemia namo gyventojams priimant sprendimą dėl modernizavimo. Žymiai daugiau yra tokių gyventojų, kurie gauna pakankamai mažas pajamas, tačiau dar nėra priskiriami kategorijai asmenų, gaunančių kompensacijas už šilumą”, – sakė rūmų atstovas Algirdas Glodenis.

Konkrečius pasiūlymus dėl galimos naujo PVM lengvatos už šildymą taikymo Finansų ministerijai siūloma pateikti iki birželio.

Dabar šilumos energijai taikomas 9 proc. PVM tarifas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. Absurdas Absurdas rašo:

  Meistriškas gebėjimas naudoti lazdą. :) Ar ponai suvokia, kad nuo tokių idiotiškų sprendimų pinigų nedaugėja, o tik mažėja. Jei vadovautis tokia logika, tai reiktų nerenovuotiems namų savininkams PVM uždėti 100-200proc. – tada turbūt jie susirenovuotų akimirksniu.
  Matomai vaikystėje tokius sprendėjus labai lupo lazdomis, kad pasiekti rezultatą…

  Norėtųsi gauti atsakymą į klausimą:

  JEI LIETUVOJE VISI VISI NAMAI BŪTŲ RENOVUOTI, KIEK TEKTŲ MOKĖTI VIDUTINIŠKAI UŽ VIENO KVADRATINIO METRO ŠILDYMĄ?

  Įtariu, jog skirsis nedaug.

 2. taip taip rašo:

  Jo…Valstybė nieko nepasimoko iš lenkų pavyzdžio,renovacijos srityje…


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...